Srebro szpadzistów

05.04.2005 00:00
Kolejny sukces odnieśli zawodnicy Górnika Radlin podczas rozegranych w Katowicach Mistrzostw Polski Młodzieżowców do lat 20. Drużyna szpadzistów w składzie: Daniel Skatuła, Mateusz Dudkiewicz, Sebastian Kral i Bartosz Smyczek wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski.
W pierwszym meczu późniejsi wicemistrzowie pokonali swoich klubowych kolegów z drugiej drużyny Górnika, potem pokonali drugi zespół Muszkietera Gliwice. Po zwycięstwie nad Fleszem Świdnica awansowali do finału, gdzie zmierzyli się z Piastem Gliwice. W barwach tego klubu startowali bracia Ruben i Francisco Limardo z Wenezueli. Ruben jest pierwszy na światowej liście zawodników do lat 20 prowadzonej przez Międzynarodową Federację Szermierczą. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, zwyciężyli zawodnicy Piasta Gliwice 35:28. W turnieju indywidualnym najlepiej wypadł M. Dudkiewicz, który zajął 12. miejsce.

W silnej konkurencji drużyna złożona z 16- i 17-letnich zawodniczek zajęła 7. miejsce, potwierdzając tym samym przynależność do krajowej czołówki w tej broni. Radlinianki walczyły w składzie: Dominika Mosler, Martyna Szymańska, Arleta Mlytz oraz Katarzyna Kaletka. Bardzo dobrze zaprezentowały się szpadzistki w turnieju indywidualnym, w którym D. Mosler zajęła 6. miejsce , natomiast M. Szymańska sklasyfikowana została na 12. pozycji. Startowało 66 zawodniczek z 17 klubów.

Daniel Skatuła w szermierczym Pucharze Polski Seniorów rozegranym w Gliwicach w stawce 98 zawodników wywalczył znakomite 2. miejsce. W drodze do finału pokonał wielu utytułowanych zawodników między innymi wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Seniorów Marka Jendrysia z Piasta Gliwice. Dopiero w walce o 1. miejsce musiał uznać wyższość aktualnego drużynowego wicemistrza Europy seniorów oraz kilkukrotnego medalisty mistrzostw świata - Roberta Andrzejuka z AZS-AWF Wrocław ulegając mu 9:15. Po turnieju tym Daniel Skatuła zajmuje 2 miejsce na liście rankingowej seniorów w Polsce.