Medale marklowickich biegaczy

15.03.2005 00:00
Mistrzostwa SMS w Zakopanem dla marklowiczan Kornelii Marek i Mariusza Hluchnika były eliminacjami do Mistrzostw Świata juniorów. K. Marek zajęła dwukrotnie 2. miejsce i ma duże szanse na wyjazd do Rovaniemi w Finlandii.
Natomiast M. Hluchnik był 4. i 6. i ciężko mu będzie zakwalifikować się na te prestiżowe zawody.

Marklowiczanie dobrze spisali się podczas Mistrzostw Polski seniorów rozegranych na Kubalonce. K. Marek zwyciężyła na 15 km stylem dowolnym, zajęła 3. miejsce w sprincie i 4. na 5 km stylem klasycznym. Weronika Przyczynek była 2. na 15 km dowolnym, 4. w sprincie i 9. na 5 km klasycznym. M. Hluchnik na 30 km dowolnym zajął 6. miejsce. W Mistrzostwach Polski juniorów K. Marek również zwyciężyła zdobywając złoty medal a M. Hluchnik był 3. i wywalczył brązowy medal.

Na Kubalonce zostały rozegrane także Mistrzostwa Śląska w narciarstwie biegowym. Oto wyniki jakie uzyskali zawodnicy UMKS Marklowice: sprint - juniorzy młodsi - 3. Dawid Szczęsny, 4. Artur Radecki, 11. miejsce Krzysztof Huchnik; młodziczki - 2. Agata Marek, 4. Magdalena Budniewska, 18. Justyna Mitko; młodzicy - 5. Szymon Rybak, 7. Robert Salach, 14. Robert Jojko; 10 km styl klasyczny juniorzy - 9. M. Hluchnik; 5 km styl klasyczny juniorki - 2. K. Marek; 5 km styl klasyczny juniorzy młodsi - 5. Artur Smuda, 7. A. Radecki, 14. D. Szczęsny; 3 km styl klasyczny  młodziczki - 3. A. Marek, 5. M. Budniewska, 18. J. Mitko; 3 km styl klasyczny młodzicy - 5. Sz. Rybak, 6. R. Salach, 12. R. Jojko; 3 km styl klasyczny kategoria Nadzieje dziewczęta - 3. Magdalena Krypczyk, 5. Aleksandra Mitko; 3 km styl klasyczny kategoria Nadzieje chłopcy - 5. Przemysław Sitek, 8. Dawid Wacławik, 20. Patryk Sitek, 21. Krystian Pluciński, 22. Mateusz Mitko, 24. Wojciech Cuber, 25. Mateusz Błatoń.