Tenis dla wszystkich

02.11.2004 00:00
Tenisiści z Wodzisławia zdominowali półfinał wojewódzkich zawodów „Turniej Miast” zdobywając większość czołowych miejsc w różnych kategoriach wiekowych. Drużynowo wywalczyli pierwsze miejsce.
Tenis stołowy to dyscyplina, którą mogą uprawiać zarówno starsi, jak i młodsi. Niedawno w Szkole Podstawowoej nr 21 w Wodzisławiu odbyły się eliminacje do zawodów „Turniej Miast”. W kategorii do lat trzydziestu pierwsze miejsce zajął Bartek Pustołka z Czernicy, na drugim znalazł się Maciej Mrozek ze Skrzyszowa, a trzecie przypadło w udziale Marcinowi Durczokowi z Wodzisławia. W kategorii od 31-45 lat zwyciężył Bogusław Balawajder z Wodzisławia, a kolejne miejsca zajęli  również wodzisławianie: Leszek Górka oraz Grzegorz Stebel. W grupie starszych graczy, od 46 -60 lat na pierwszym miejscu był Wojciech Kaptur z Wodzisławia, na drugim Andrzej Matczak z Radlina, a trzecie zdobył Janusz Maćkowski, również z Wodzisławia.W kategorii najstarszych zawodników, czyli powyżej 61 lat, pierwsze trzy miejsca wywalczyli wodzisławianie, kolejno: Stanisław Stebel, Antoni Szwab oraz Franciszek Mrozik. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Wodzisławiu. W półfinale wojewódzkim „Turnieju Miast” w tenisie stołowym oprócz gospodarzy spotkali się także gracze w Rybnika i Żor. Zawody odbyły się również w SP 21.

W najmłodszej grupie graczy, do lat 30 zwycięstwo odniósł Mieczysław Frysztacki z Rybnika, na drugim miejscu znalazł się Marcin Durczok z Wodzisławia, trzecie wywalczył Tomasz Pyszny, również wodzisławianin, a czwarte Wojciech Hetmaniok. W kategorii od 31 do 45 lat tryumfowali wodzisławianie: Marek Kaczorek (pierwsze miejsce), Jacek Balawajder (drugie miejsce) oraz Leszek Górka (czwarte miejsce). Na trzecim uplasował się Dariusz Janeta z Żor.

W grupie graczy od 46 do 60 lat w czołówce również znaleźli sie gospodarze zawodów: Wojciech Kaptur, Andrzej Matczak oraz Stanisław Tutak. Czwartą pozycję zajął Krzysztof Badowski z Żor. Wśród najstarszych graczy najlepsi okazali się również wodzisławianie. Cztery kolejne miejsca zajęli Stanisław Stebel, Antoni Szwab, Ernest Styrnol oraz Franciszek Mrozik. Drużynowo wodzisławscy tenisiści zdobyli  pierwsze miejsce, drugie przypadło w udziale Żorom. Finał wojewódzki zawodów „Turniej Miast” odbędzie 7 listopada w Chorzowie (indywidualny), a 21 listopada, również w Chorzowie - drużynowy.