Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Boiska otwarte

17.08.2004 00:00
Pierwsza kolejka ligi okręgowej piłki nożnej była okazją do oficjalnego otwarcia dwóch boisk, znajdujących się na terenie gminy Mszana.
Szacunkowy koszt remontu płyty boiska w Mszanie wyniósł ok. 35 tys. zł, jednak wydatek klubu był znacznie mniejszy. Jak mówi Janusz Marekwica, prezes miejscowego „Startu”, za darmo udało się pozyskać ziemię oraz sprzęt. Zapewniono także bezpłatny transport materiałów. Ponadto bardzo dużo prac wykonali sami kibice i sympatycy klubu w ramach prac społecznych. Można powiedzieć, że realnie na remont wydano ok. 8 tys. zł. Należało zapłacić za trawę oraz nawóz, a także 2 tys. zł wydaliśmy na opłacenie pracowników wykonujących niezbędne roboty - mówi J. Marekwica.

Okazało się, że nowa płyta boiska sprzyja zawodnikom. W inauguracyjnym meczu 5 ligi okręgowej pokonali zespół z Krzyżanowic 2:1. Spotkaniu obu drużyn towarzyszył festyn organizowany przez miejscowy LKS, Wiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Sportu. Pierwszym muzycznym akcentem był występ miejscowej orkiestry dętej „Bim Bend”. Zaraz potem zaprezentowała się rybnicka grupa „Trojok Biesiadny” i zespół „Enter”. Dla dzieci przygotowano z kolei szereg konkursów. Rywalizowały m.in. w rzucie piłką do kosza i skoku na skakance, a po meczu ligi okręgowej, spróbowały swoich sił w strzale do bramki. Dorośli z kolei rzuty karne wykonywali w przerwie spotkania.

Po rocznej przerwie na wyremontowane boisko wyszli także zawodnicy „Płomienia” Połomia. W pierwszym meczu 5 ligi pokonali Czarnych Nowa Wieś 2:0. W tym przypadku remont płyty boiska wyniósł 160 tys. zł.