Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Na luzie o biznesie

13.04.2004 00:00
Nieco inne spojrzenie na przedsiębiorczość zaproponowali licealistom członkowie organizacji studenckiej AIESEC.
W ubiegłym tygodniu Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl. odwiedziło pięciu młodych ludzi z Malezji, Brazylii, Rumunii i Nigerii. Tematem prowadzonych przez nich zajęć była przedsiębiorczość. Chodziło głównie o przedstawienie niektórych praw rządzących gospodarką w nieco inny -  swobodny sposób. W tym celu przygotowali szereg zabaw i konkursów. Nie zabrakło również zajęć teoretycznych. Najbardziej podobał mi się sposób, w jaki poznawaliśmy idealnego przywódcę. Naszym zdaniem było przeprowadzenie przez salę grupy osób, które miały zasłonięte oczy. Oprócz tego niektóre zajęcia posiadały elementy psychologii. Teraz mam jaśniejszy obraz tych zagadnień - mówi uczennica II klasy Laura Horwacik.
 
Organizacja AIESEC skupia studentów z ponad 80 krajów. Jej głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współ-pracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk. Umożliwia także polskim firmom dostęp do młodych absolwentów i studentów. Informacje na temat tej organizacji znalazłam w Internecie. Gdy zobaczyłam, że członkiem AIESEC jest nasz były uczeń, postanowiłam nawiązać współpracę. Zaproszeni goście zamieszkali w rodzinach naszych uczniów, natomiast posiłki mają zapewnione w sąsiednim Zespole Szkół Ekonomicznych - mówi Halina Polok, nauczycielka ZS im. 14 Pułku Powstańców Śl.  Jej zdaniem, oprócz przekazania wiedzy na temat przedsiębiorczości w swobodny i przystępny sposób, ważne jest doskonalenie języka angielskiego oraz nauka swobodnego wypowiadania się. W ramach wymiany młodzieży naszymi gośćmi są też Anglicy. Zauważam, że podczas  dyskusji są swobodni i pewni siebie. Pod tym względem nasi uczniowie wypadają nieco gorzej - zaznacza H. Polok.
 
(raj)
  • Numer: 16 (220)
  • Data wydania: 13.04.04