Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zabawa kolorem

30.03.2004 00:00
„Moje twoje góry”, to tytuł wystawy Renaty Dziadek, którą można oglądać do końca kwietnia w miejscowej bibliotece.
Artystka prezentuje tutaj kilkanaście swoich prac, przedstawiających górskie szczyty. Wykonane są one techniką suchej pasteli i akrylu, a inspiracją ich powstania były wędrówki malarki po górskich szlakach. 10 lat temu powstał mój pierwszy obraz, którego tematem były Bieszczady i tak się zaczęło. Potem malowałam polskie i słowackie Tatry. Takich obrazów powstało ok. 70, jednak te największe z powodu warunków technicznych zostawiłam w domu. Mimo wszystko sam temat w moich pracach nie jest najważniejszy. Liczy się kolor, lubię się nim bawić - mówi R. Dziadek. Mieszkanka Jastrzębia Zdroju próbowała również swoich umiejętności tworząc prace abstrakcyjne oraz grafiki i niewielkie formy rzeźbiarskie. Artystka ukończyła studia w filii Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ma za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Strumieniu, Pawłowicach Śl., w Olzie, Łaziskach Górnych i Jastrzębiu Zdroju. Obecnie pracuje w tym mieście jako  nauczycielka w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Prowadzi także warsztaty plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury.
 
(raj)
  • Numer: 14 (218)
  • Data wydania: 30.03.04