Z jubileuszową sztafetą

01.01.2004 00:00
Mistrzostwa Śląska open w pływaniu zostały rozegrane na basenie radlińskiego Domu Sportu. W silnej konkurencji najlepszych zawodników z naszego regionu dobrze sobie radzili młodzi pływacy Górnika Radlin. Wydarzeniem był występ w zawodach Marka Zemły, który jako pierwszy w historii klubu zdobył niedawno medale Mistrzostw Polski seniorów.
Podczas otwarcia zawodów otrzymał on podziękowania za swoje osiągnięcie od władz klubu a ogromne wrażenie zrobił wyścig na 400 m stylem zmiennym. Marek Zemło pokazał na tym dystansie wielką klasę - odniósł zwycięstwo wyprzedzając kolejnego zawodnika prawie o długość całego basenu. Wygrał też na 100 i 200 m zmiennym, był drugi na 200 m motylkowym i 100 m zmiennym oraz czwarty na 50 m motylkowym. Zajął 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników w kategorii open. Miłym akcentem był udział ojca Zbigniewa Zemły w dekoracji swojego syna.

Zawody odbywały się w roku 80-lecia Klubu Sportowego Górnik Radlin i w związku z tym rozegrana została specjalna sztafeta jubileuszowa na dystansie 8 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Zwycięstwo odniosła sztafeta AZS AWF Katowice przed SMS Racibórz, trzecie miejsce zajął Górnik Radlin. Najlepszą zawodniczką z rocznika 1989 została Beata Kulińska, druga była Anna Dębińska, w kategorii 1988 trzecie miejsce zajęła Marta Taterka. Wśród chłopców w kategorii 1990 najlepszym zawodnikiem został Mateusz Przeciszewski a drugie miejsce zajął Bogusław Kania. Radlińscy pływacy wielokrotnie pływali w finałach zajmując miejsca na podium, oto ich najlepsze wyniki: Wojciech Szulc - 1. miejsce na 100 m dowolnym, 2. na 50, 200 i 400 m tym stylem; Paweł Fojcik - 1. na 200 m grzbietowym, 4. na 200 m grzbietowym i 200 m zmiennym, 9 na 50 m motylkowym; Beata Kulińska 3. na 50 i 200 m grzbietowym, 8 na 200 m zmiennym, Anna Dębińska - 3. na 100 m, 5. na 50 m i 7. na 200 m klasycznym; Marta Taterka - 4. na 50 m dowolnym, 400 m zmiennym i 50 m grzbietowym, 7. na 200 m zmiennym; Kamila Drąg - 4. na 200 m motylkowym, 5 na 400 m zmiennym i 9. na 100 m motylkowym; Łukasz Hawełek - 5. na 50 m grzbietowym i 6. na 50 m dowolnym; Małgorzata Otworowska - 5. na 200 m i 6. na 100 m klasycznym, 10. na 50 m motylkowym; Wojciech Habram - 6. na 200 m i 8. na 100 m klasycznym; Mateusz Przeciszewski - 7. na 200 m i 9. na 100 m klasycznym; Bartłomiej Świerczek - 8. na 200 m klasycznym; Beata Uznańska - 10. na 100 m grzbietowym. Sztafety: 4 x 200 m dowolnym chłopcy - 2. miejsce, dziewczęta - 3. miejsce; 4 x 100 m dowolnym chłopcy - 1. miejsce, dziewczęta - 4. miejsce; 4 x 100 m zmiennym chłopcy - 2. miejsce, dziewczęta - 4. miejsce.