Wodzisławianki na czele

01.01.2004 00:00
Po zwycięstwie nad Mysłowicami na własnym parkiecie siatkarki MKS Wodzisław zostały liderkami III ligi. Przewodząca do tej pory w tabeli Częstochowianka w ostatnim meczu przed świąteczną przerwą przegrała w Żywcu.
Szansy na zajęcie fotela lidera wodzisławianki nie wykorzystały w poprzedniej kolejce. Częstochowianka uległa bowiem Mysłowicom na wyjeździe, przegrał również Żywiec, znajdujący się w czołówce tabeli. Jednak drużyna MKS-u również niespodziewanie poniosła porażkę na własnym parkiecie z Jaworznem. Układ na szczycie ligowej tabeli więc się nie zmienił.

W następnej kolejce było już inaczej. Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki odniosły zwycięstwo, które dało im pierwsze miejsce w tabeli. Pierwszego seta meczu z Mysłowicami wodzisławianki wygrały bardzo wyraźnie 25:18 i nic nie zapowiadało późniejszych emocji. W drugiej części gry rywalki miały już zwycięstwo na wyciągnięcie ręki prowadząc 24:21. Nie potrafiły jednak skończyć setbola i gospodynie dzięki dobrej grze blokiem zdobyły pięć kolejnych punktów wygrywając również tę partię. W trzecim secie przeciwniczki zwątpiły już w możliwość odniesienia sukcesu i siatkarki MKS-u nie miały problemów z wygraniem meczu. Pokonały Mysłowice w tej odsłonie 25:19. Zespół występował w składzie: Selwa, Wilczek, Tomaszewska, Cichoń, Szajor, Lasota, Nosiadek, Matusik i Działyńska.

Po raz pierwszy nasz zespół został liderem w III lidze, to piękne pożegnanie starego roku - cieszy się trener Brzezinka. Liczymy się w walce o awans do II ligi. Po świątecznej
przerwie pierwszy mecz w Nowym Roku rozegramy u siebie z drużyną SMS Sosnowiec.

Siatkarki MKS Wodzisław grają w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 przy ul. Makuszyńskiego w Radlinie. Mecz z SMS-em odbędzie się w piątek 9 stycznia o godz. 18.00.