Ranga coraz większa

17.09.2003 00:00
Na ulicach osiedle Orłowiec odbyły się kolejne zawody w biegu ulicznym o tytuł: burmistrza Miasta Rydułtowy. W tym roku przyjechało wielu zawodników z całej Polski i  Europy. To już nie jest tylko turniej ogólnopolski, ale wręcz międzynarodowy - mówiła z estrady głównej Janina Turek, zachęcając wszystkich do kibicowania.
Turniej podzielono na 6 kategorii wiekowych. Na początku wystartowały najmłodsze zawodniczki, które miały do pokonania 850 m. Wśród tryumfujących zawodniczek była biegaczka z MKS Olimpijczyk, reprezentująca Rydułtowy Justyna Keler, która przegrała jedynie z Danutą Podbioł z Rybnika. Trzecie miejsce zajęła Martyna Nitner z UMKS Marklowice. Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kategorii Open kobiet wygrała: Patrycja Włodarczyk przed Iriną Kunachovets z Białorusi i Beatą Szyjką z Raciborza. Z kolei w trzeciej kategorii młodzików (rocznik 88 i młodsi) po zaciętej rywalizacji klasyfikacja wyglądała następująco: I - Kornel Kotula, II - Przemysław Szeglowski a III - Maciej Koźlik.

Wśród przygotowujących się do kolejnego biegu było wielu znakomitych zawodników.  Faworyt zawodów w kategorii Open mężczyzn i jednocześnie ubiegłoroczny zwycięzca turnieju Leszek Zbilewski z Kościerzyny nie zawiódł kibiców i tym razem łat-wo wygrał z Michałem Bernandelli z klubu „Warszawianka” i Jakubem Wiśniewskim - klubowym kolegą M. Bernandelliego.

W kategorii powyżej 40 lat klasyfikacja wyglądała następująco: Edward Rydzewski, Janusz Molski i Jerzy Janowicz, zaś w kategorii powyżej 50 lat I miejsce zajął Karol Katus, II - Wacław Dziuk, na trzecim miejscu uplasował się Tadeusz Rojewski.