Organizacyjny sukces

28.05.2003 00:00
Prawie 250 szpadzistek i szpadzistów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, który odbyła się w radlińskim Domu Sportu. Zawody zostały bardzo sprawnie zorganizowane, w ciągu dwóch dni rozegrano sześć turniejów - po trzy dla dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Był to jednocześnie XII Memoriał Franciszka Polnika, trenera zasłużonego dla radlińskiej szermierki.
Gospodarzom najlepiej poszło w najstarszej grupie chłopców - roczniki 1987-88. Finał był wewnętrzną sprawą radlinian, Daniel Skatuła pokonał w nim Mateusza Dudkiewicza. Piąte miejsce zajął Sebastian Kral a siódme Tomasz Czaplak. W młodszej kategorii wiekowej (roczniki 1989-90) wygrał Radosław Sikora z Muszkietera Gliwice. Najlepiej z zawodników Górnika Radlin spisał się Roman Mężyk, który zajął szóste miejsce. Również wśród najmłodszych (rocznik 1991 i młodsi) zwycięstwo odniósł jeden z gości - Rafał Szwalbe z AZS-AWF Warszawa. Siódmy był Szymon Chraścina z UKS Trójka Radlin. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Dominika Mosler, która zwyciężyła w kategorii wiekowej 1989-90 pokonując w finale Ewę Nelip z Pałacu Młodzieży w Katowicach. Trzecie miejsce zajęła Martyna Szymańska a szóste Aleksandra Śmieja z Górnika. W najstarszej grupie wiekowej najlepiej z radlinianek wypadła Katarzyna Szurmańska zajmując piąte miejsce. Wśród najmłodszych Mirosława Moskwa znalazła się na szóstej pozycji.

Wszyscy byli zaskoczeni bardzo sprawną organizacją - podkreśla Bolesław Mika z Górnika Radlin. Przy takiej ilości startujących zawody w innych klubach trwają kilka godzin dłużej. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Było to możliwe dzięki sponsorom, którymi byli Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Związek Zawodowy Górników przy KWK „Marcel”, Starostwo Powiatowe, ciastkarnia Muszer, piekarnia Salamon, market Intermarche, Śląskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców oraz radlińskie Towarzystwo Przyjacił Szermierki.