„Dwójka” najlepsza

28.05.2003 00:00
Ponad pięćdziesięciu zawodników wystartowało w III Wodzisławskim Biegu Strażackim o puchar prezydenta miasta zorganizowanym w Jedłowniku.
Na starcie przy miejscowym kościele stanęli nie tylko uczniowie z Wodzisławia ale także mieszkańcy Marklowic i Radlina. Każdy z nich, różną trasą w zależności od wieku, biegł w stronę miejscowej podstawówki. Za każdym razem strażackie zmagania mają służyć popularyzacji tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży, co sądząc po frekwencji oraz zaangażowaniu zawodników, w pełni się udało. Sam biegam dopiero od trzech lat, a poprzez swój udział w zawodach chcę zachęcać młodych ludzi do zdrowej rywalizacji. Jest to bardzo ważne tym bardziej, że sport również wychowuje - mówi Tadeusz Luszczynak, najstarszy uczestnik biegu. Wszystkich zawodników podzielono na cztery kategorie wiekowe. W pierwszej z nich triumfowali uczniowie SP 2. Wśród dziewięciolatków i młodszych startujących na dystansie 300 metrów zwyciężył Patryk Jankowski. Jak mówi, to nie pierwszy jego start i w przyszłości zamierza próbować swoich sił na wyższym szczeblu. Drugi był Szymon Froncek przed Dominikiem Krakowczykiem. Najlepiej z najmłodszych biegaczek spisała się Paulina Kuhn, która przybiegła na metę przed Pauliną Gardian i Pauliną Cieciuch. Na dystansie dwa razy dłuższym wśród chłopców rocznika 1991-1993 zwyciężył Mateusz Jurczyk z SP 2, drugi był Przemysław Nowacki z SP 8, natomiast trzeci Piotr Kuliński z SP 2. Wśród dziewcząt najlepszy czas osiągnęła Michalina Kubica z SP 2, która wyprzedziła swoje szkolne koleżanki: Aleksandrę Bobrzyk i Adriannę Kłos. Na tym samym dystansie rywalizowali również zawodnicy roczników 1988-1990. Pierwszy był Przemysław Piskorz, drugie miejsce zajął Szymon Rybak, trzecie natomiast Kazimierz Froncek. Wśród ich rówieśniczek triumfowały biegaczki UMKS Marklowice. Pierwsza była Agata Marek, druga Magdalena Budniewska przed Martyną Nitner. W najstarszej kategorii wiekowej na dystansie 2 km zwyciężył Arkadiusz Kość, drugi był Kazimierz Grycman, trzeci natomiast Janusz Magiera. Wśród kobiet zwyciężyła Kornelia Marek przed Ingą Froncek i Aleksandrą Chmiel.