Artur Grela zaczął nowy sezon

13.09.2022 00:00 red

Tenisista stołowy wywodzący się z Żerdzin, który pierwsze kroki stawiał w klubie z Borucina aktualnie gra w Superlidze i wystąpił ostatnio w kilku prestiżowych turniejach.

W finale Lotto Top 16 Artur Grelą (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) przegrał z Jakubem Dyjasem 1:3. Zawody rozegrano w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W półfinale Artur Grela triumfował w pojedynku z klubowym kolegą Mołdawianinem Vladislavem Ursu 3:2 (10:12, 6:11, 11:9, 11:8, 11:9). W zawodach wzięło udział 16 zawodników z klubów LOTTO Superligi. W fazie grupowej Artur Grela miał drugi wynik – 5 punktów/4:2

Zwycięzca turnieju otrzymał 5 tys. złotych, pokonany w finale 3 tys zł. Grela grał w Gdańsku z „dziką kartą”.

Wcześniej A. Grela rywalizował w międzynarodowych zawodach WTT Feeder w bułgarskiej miejscowości Panagyurishte. W grze pojedynczej nie awansował do turnieju głównego. Uległ Japończykowi Shogo Taharze 0:3. Zanim się z nim zmierzył, pokonał dwóch Hiszpanów – Francisco Miguela Ruiza 3:0 i Alberta Vilardella 3:1.

W pierwszą niedzielę września żerdzinianin, broniąc barw Lotto Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz wziął udział w Final 4 LOTTO Superligi, gdzie spotkały się cztery najlepsze zespoły poprzedniego sezonu.

– To moja trzecia wizyta na Stadionie Narodowym. Warunki są specyficzne i trzeba się do nich dostosować. Ja jestem zadowolony ze swojej. Grałem dziś naprawdę dobrze – wypowiedział się tam Artur Grela.

W rozegranym awansem meczu 1 kolejki LOTTO Superligi aktualny wicemistrz Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pokonał Palmiarnię Zielona Góra 3:0. Artur Grela pokonał w tym meczu Łukasza Wachowiaka 3:1 (11:2, 4:11, 11:6, 11:7).

Drużyna Greli wyjechała do Chorwacji na Puchar Europy.