Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Jeden głos zdecydował o wygranej. Rzuchów ma nowego sołtysa

08.02.2022 00:00 red

Po ponad 10 miesiącach sołectwo Rzuchów (gm. Kornowac) ma nowego sołtysa. Został nim Jan Radwan. – Będziemy działać – zapowiada nowy sternik wioski.

Sołectwo Rzuchów pozostawało bez swojego szefa po nagłej śmierci sołtysa i radnego Bronisława Panica. Wcześniej wyborów nie zdecydowano się zorganizować z uwagi pandemii koronawirusa.

Na urząd sołtysa zgłoszono dwóch kandydatów: Krzysztofa Głąbicę i Jana Radwana. O wyniku zdecydował zaledwie jeden głos. Kandydat drugi otrzymał 22 głosy, a ten pierwszy o jeden mniej. Nowym sołtysem Rzuchowa został więc Jan Radwan. – Dziękuję za zaufanie, za poparcie mojej osoby. Będziemy działać i dbać o to, aby nasze sołectwo wyglądało coraz piękniej, aby się rozwijało – komentował wygrany po ogłoszeniu wyników. Nowy sołtys na czele wioski będzie stał do 2023 roku, czyli do końca bieżącej kadencji.

Gratulacje nowemu sołtysowi złożył m.in. wójt Grzegorz Niestrój. – Mam nadzieję, że współpraca z urzędem i ze mną będzie na dobrym poziomie. I będziemy wspólnie dążyli do tego, aby coraz lepiej nam się tutaj mieszkało – powiedział.

Jan Radwan pytany przez Nowiny o to, dlaczego zdecydował się na kandydowanie, odpowiedział. – Mam czas, jestem na emeryturze. Postanowiłem poświęcać się sołectwu. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni. W każdej chwili będą mogli podejść, bo zawsze będę do dyspozycji.

(mad)

  • Numer: 6 (1553)
  • Data wydania: 08.02.22
Czytaj e-gazetę