23.02.2021 00:00 red

Sprintem

Siatkówka

Nie dały rady liderkom

20 lutego w Imielinie odbył się mecz w grupie spadkowej pierwszej ligi śląskiej. Gospodynie – liderki grupy – podejmowały GS UKS Krzanowice. Pierwszego seta wygrały faworytki, ale w drugi rywalki doprowadziły do remisu. Trzecia i czwarta odsłona pojedynku była popisem imineliczanek. MKS Imielin – GS UKS Krzanowice 3:1 (25:21, 20:25, 25:15 i 25:20)

Piłka ręczna

Start lepszy od Startu

Zawodniczki UKS Start Pietrowice rywalizują w II rundzie drugiej ligi. 21 lutego podejmowały w Arenie Rafako MKS Start Michałkowice. W pierwszym starciu tych drużyn MKS ograł piotrowiczanki 31:18. Do przerwy gospodynie prowadziły 19:17. Druga odsłona była szczęśliwsza dla przyjezdnych. Start z Michałkowic zwyciężył jedną bramką 31:30.

Lekkoatletyka

Mistrzyni Justyna

21 lutego Justyna Święty–Ersetic z czasem 52.02 zwyciężyła w finale 400 m na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Przed rokiem w tej samej hali na Copernicus Cup raciborzanka ustanowiła halowy rekord Polski. Święty – Ersetic udaje się teraz do Spały przygotowywać się bezpośrednio do Mistrzostw Europy. Multimedalistka imprez mistrzowskich uzyskała indywidualne minimum uprawniające do startu w HME (4–7 marca także w Toruniu). Polska sztafeta będzie tam walczyć o złoto, pobiegnie u siebie i jest faworytem tej rywalizacji.

• Numer: 8 (1503)
  • Data wydania: 23.02.21