Wysoka porażka Unii Racibórz

30.04.2019 00:00 red

Unia Racibórz przegrała wyjazdowe spotkanie z MRKS-em Czechowice – Dziedzice 1:4.

Gospodarze objęli prowadzenie w ostatnim kwadransie gry pierwszej połowy, gdy Jonkisz wykorzystał centrę z lewego skrzydła i uderzeniem po dalszym słupku wpisał się na listę strzelców. Był to jedyny gol przed przerwą, chociaż Unia była blisko trafienia – piłka jednak zamiast wpaść do siatki, odbiła się od słupka.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze podwyższyli prowadzenie, a gola zdobył Przemyk. Kontaktową bramkę dla Unii zdobył Woniakowski, który nie wykorzystał rzutu karnego, ale popisał się skuteczną dobitką. MRKS szybko jednak rozwiał nadzieje raciborzan na zdobycz punktową – w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki.

Dodajmy, że swój mecz wygrał Dąb Gaszowice, co oznacza, że mniej punktów od Unii ma już tylko Płomień Połomia.