Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zachwyciła swoją wypowiedzią. Konkurs Superbabcia rozstrzygnięty

19.02.2019 00:00 red

– Bardzo się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że to opowieść mojej córki okazała się tą, która wygrała – komentuje Barbara Baron, mama dziewczynki, zwyciężczyni konkursu Nowin.

Sonia Baron uczęszcza do przedszkola w Nędzy i należy do grupy „Puchatków”. Czytelnikom „Nowin Raciborskich” opowiedziała o swoich babciach Marysi i Renacie. Słowa, które zawarła w wypowiedzi okazały się kluczem do sukcesu. Nasi czytelnicy wycinali kupony i głosowali na jej opowieść, dzięki temu Soni udało się wygrać kolejną edycję konkursu „Superbabcia”.

Dziewczynka wygrała dla swojej rodziny obiad w restauracji Opavska w Raciborzu, dla swojej grupy przedszkolnej przyjazd bajkowych postaci z programem artystycznym „Wesołe Podwórko”, a dla przedszkola talon o wartości 2 tysiące złotych do wykorzystania w Drukarni Nowiny. – Bardzo się wzruszyłyśmy, że wygrała nasza wnuczka – mówią zgodnie babcie: Maria Niestrój i Renata Baron. – Wysyłałyśmy kupony, nie po jednym, ale troszkę więcej – mówią z uśmiechem. Na obiad do Opavskiej przybyła najbliższa rodzina dziewczynki. Restauracja przygotowała swój specjał: swojski rosół oraz specjalnie przyrządzane policzki wołowe, które podane zostały z czeskimi knedlami i surówką. Nie zabrakło również deseru.

(mad)


Wypowiedź dziewczynki

Moja babcia Marysia pracuje w restauracji, gotuje dobre obiadki, kluski, zupy, surówki i mięsko. Babcia mieszka w Szymocicach i czasami odbiera mnie z przedszkola. Babcia ma kota i psa. Babcia Renata mieszka razem ze mną w Nędzy. Babcia pracuje w Raciborzu w szkole i uczy pielęgniarki. Razem z babcią koloruję i rysuję. Kocham babcie i życzę im wszystkiego najlepszego.

  • Numer: 8 (1392)
  • Data wydania: 19.02.19
Czytaj e-gazetę