Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Przedsiębiorstwo Komunalne to firma z perspektywami

29.01.2019 00:00 red

3 pytania do Krzysztofa Burka przewodniczącego rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu.

– Co z pańskiego doświadczenia najbardziej przyda się na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej PK?

– Moje doświadczenie z funkcjonowania w radach nadzorczych wynika z kilkunastu przykładów, bo w tylu spółkach byłem lub nadal jestem członkiem organów nadzorczych. Obowiązki członków rad nadzorczych są regulowane przez kodeks spółek handlowych i nie są dla mnie niczym nowym. Myślę, że można wziąć pod uwagę synergię moich doświadczeń oraz dotychczasowych sposobów funkcjonowania Przedsiębiorstwa Komunalnego. To spółka o ugruntowanej pozycji na Ziemi Raciborskiej. Przez lata jej funkcjonowania wszystkie niezbędne mechanizmy zostały dopracowane, wszystko działo się lege artis. Myślę, że to firma z perspektywami.

 – Praca w PK to nowy etap w pana życiu. Czy oznacza również koniec związków z Rafako?

– Nie, to jest dodatkowa rzecz. Oprócz tego nadal funkcjonuję w orbicie Rafako – pełnię funkcję doradcy zarządu, choć obecnie w mniejszym niż do tej pory zakresie. Moja działalność przesunęła się w stronę projektu Jaworzno, który wchodzi w finalny etap. Budowany tam blok energetyczny ma w tym roku zostać oddany do eksploatacji. W związku z tym jest wiele spraw, w których mogę być pomocny i tym się obecnie zajmuję.

 – Wracając do PK, jakie są główne wyzwania, które czekają to przedsiębiorstwo w najbliższym czasie?

– Wciąż zaznajamiam się z dokumentacją przedsiębiorstwa. To jest dopiero początek. Nowy prezes ma swoją wizję funkcjonowania PK, ale musi minąć trochę czasu, zanim będziemy mogli mówić o wykrystalizowanej strategii działania Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jednak doświadczenie i dorobek nowego prezesa dobrze rokują na przyszłość.

  • Numer: 5 (1389)
  • Data wydania: 29.01.19
Czytaj e-gazetę