Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Policjanci interweniują, bo alkohol uderza do głów

25.07.2017 00:00 red.

Racibórz

– Trwają wakacje. Czy w tym czasie wzrasta liczba interwencji?

– W godzinach wieczornych i nocnych najwięcej interwencji jest przy lokalach gastronomicznych, miejscach gdzie podawany jest alkohol. Ale jeśli chodzi o sezon letni to na terenie Raciborza zbytnio to nie narasta. Mamy tak rozlokowane patrole, że mogą one swobodnie i szybko dojeżdżać do tych miejsc.

– Jaką rolę w zabezpieczeniu Raciborza spełniają dodatkowe patrole policji?*

– Dla mnie to jest ogromne wzmocnienie, bo mogę więcej patroli na teren miasta skierować, dzięki czemu mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. Porozumienie z Miastem Racibórz w tej sprawie realizujemy od kilku dni. Ono dotyczy patroli ruchu drogowego oraz prewencji. Jeśli chodzi o ruch drogowy to na wniosek Rady Miasta Raciborza zajmujemy się przede wszystkim przebiegającą przez miasto drogą krajową. Służby prewencyjne patrolują centrum oraz bulwary.

– Święto policji to okazja do posumowań. Jaki był ten ostatni rok?

– Polepszył się znacznie stan dyscypliny. Nie mam problemów osobowych. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Cały czas coś zmieniamy, ale jestem zadowolony z policjantów. Mamy bardzo dobre wyniki, nadal mamy największą wykrywalność przestępstw na Śląsku. Społeczność zarówno Raciborza jak i powiatu raciborskiego może się czuć bezpiecznie.


* Gmina Racibórz przekazała komendzie 20 tys. zł na sfinansowanie dodatkowych patroli policji.

  • Numer: 30 (1311)
  • Data wydania: 25.07.17
Czytaj e-gazetę