Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Kornowackie gimnazjum promuje młode talenty

07.03.2017 00:00 red.

Niektórzy twierdzą, że szkoła zabija talenty, ale nie nasza, która jest ich prawdziwą kuźnią –  podkreślali otwierając czwartą edycje gimnazjalnego show prowadzący go uczniowie Julia Szarek i Daniel Otawa. O dużym potencjale szkoły oraz młodzieży uzdolnionej wokalnie, tanecznie, instrumentalnie i plastycznie, na początku muzycznej imprezy „Mam talent” przypomniała dyrektor Gimnazjum w Kornowacu Jolanta Błaszczok.

Przed publicznością, wśród której nie zabrakło młodych widzów i oczywiście rodziców, zaprezentowali się uzdolnieni wokalnie: Helena Rogowska, Eliza Wajda, Marek Doleżych, Karolina Hulboj, Karolina Kowacz, Dominika Krolik, grający na keyboardzie Robert Krolik i Daniel Otawa, tańczące taniec nowoczesny – Patrycja Kura, Martyna Stencel, Klaudia Furman, Sandra Ber i Wiktoria Prokopczuk, a także dające popisy: akrobatyczny – Paulina Zygmund oraz taneczny – Wiktoria Gensty i Kamila Małczok. Własny utwór poetycki przedstawiła Edyta Gąsior, można było również podziwiać talenty plastyczne Emilii Krawczyńskiej i Mateusza Twardzika, których rysunki były pięknym tłem koncertu. W finałowym występie zaprezentowali się młodzi gitarzyści: Julia Szałek, Natalia Balasińska, Marek Doleżych, Mikołaj Niestrój i Łukasz Domański.

Kolejną już edycję „Młodych talentów” przygotowała nauczycielka Barbara Stawinoga. – To nie tylko moja praca, ale całego zespołu pedagogicznego. Mamy wspaniałych, bardzo uzdolnionych uczniów, którzy chętnie dzielą się swoim talentem. Mamy dziećmi, które śpiewają, ale też tańczą w ogniskach, mamy uczniów grających w szkołach muzycznych – wymieniała zdolności gimnazjalistów. Pani Barbara, tam, gdzie uczniowie przygotowani zostali przez nauczycieli muzyki czy tańca starała się nie ingerować, natomiast młodzieży śpiewającej pomagała dobierać repertuar, w słusznym przekonaniu, że nie każdy może wszystko zaśpiewać. – Jesteśmy małym gimnazjum i mamy specjalne podejście do uczniów, którzy chętnie odpowiadają na nasze zaproszenie – chwali zaangażowanie  gimnazjalistów Barbara Stawinoga.

(ewa)

  • Numer: 10 (1292)
  • Data wydania: 07.03.17
Czytaj e-gazetę