Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Moneta na konsultacji u Dorny

08.09.2015 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Raciborzanin na drodze ku reprezentacji

Raciborski piłkarz, obecnie zawodnik pierwszoligowych Wigier Suwałki – Łukasz Moneta, w dniach 31 sierpnia – 2 września przebywał na konsultacji szkoleniowiej młodzieżowej reprezentacji Polski pod kątem Mistrzostw Europy 2017, które odbędą się w Polsce. 21-letni piłkarz tym samym został wyróżniony przez trenera Marcina Dornę, aczkolwiek do kadry na mecze towarzyskie się nie załapał. Z konsultacji wyłoniono siedmiu zawodników z ekstraklasy. – Dwa dni poświęciliśmy na treningi, a w trzeci dzień mieliśmy grę 11x11. U trenera Dorny widać duży warsztat, dobre podejście do zawodników. Fajnie było spotkać, porozmawiać i popracować z takimi osobami jak Piotr Świerczewski, Andrzej Juskowiak i Józef Młynarczyk. Dla mnie to mega doświadczenie, nigdy wcześniej nie byłem powołany do kadry, ani na żadne konsultacje, cieszę się że mogłem w takim czymś uczestniczyć. W końcu ktoś w jakimś stopniu docenił moją ciężką pracę. Mam nadzieję, że to dopiero początek i uda mi się zagrać w oficjalnym meczu z orłem na piersi – podsumował Łukasz Moneta.

kozz

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę