Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Moda na parkowanie

01.09.2015 00:00 red

Piórem naczelnego
Mariusz Weidner, Redaktor naczelny Nowin Raciborskich

Ulica pod naszą redakcją zmieniła się na miesiąc w plac budowy. Z kolegami musimy szukać miejsc parkingowych bo postój przed budynkiem Nowin jest niedostępny. Dzięki temu przekonałem się jak popularny stał się parking na placu Długosza i drugi, przy fontannach. Od rana do wieczora stoją tam samochody. Wcale niemało nawet o późnej porze, a za dnia nie sposób wcisnąć szpilki tak jest tłoczno. Daj palec, a wezmą całą rękę. Reformy parkingowe wprowadzone przez prezydenta w tej kadencji pokazały jak dużo jest zapotrzebowanie na parkowanie w centrum. Tylko gdzie były wszystkie te auta gdy za postój trzeba było płacić? Może kolejne parkingi (są już wstępne kroki do uruchomienia nowego, na zapleczu RCK) rozładują ten dość nieoczekiwany tłok.

A ja w sposób oczekiwany rozpocząłem kolejny rok życia. Tak minęło 41 lat – pomyślałem tuż przed zaśnięciem gdy kończył się 26 sierpnia. Moja mama wspomina przy takich okazjach, że pamięta dobrze jak moja babcia, niemal na siłę, wysłała ją na porodówkę nocą bo przeczuwała, że wnuk zamierza przyjść na świat. Nie myliła się i tak zacząłem moją życiową podróż. Edukacja, praca i rodzina to dorobek życia, który znaczy tyle na ile zdrowie pozwoli.

  • Numer: 35 (1215)
  • Data wydania: 01.09.15
Czytaj e-gazetę