Dziewczyny z Pietrowic najlepsze na Śląsku

09.06.2015 00:00 red

PIŁKA RĘCZNA – Mistrzostwa Śląska

Dziewczęta ze szkoły podstawowej z Pietrowic Wielkich najlepsze w województwie śląskim. 3 czerwca zapisze się w historii Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich jako dzień szczególny. Tego dnia uczennice tej szkoły sięgnęły po złoty medal mistrzostw Śląska szkół podstawowych w piłce ręcznej. Finał wojewódzki tych zawodów odbył się w Tychach z udziałem czterech zwycięskich szkół wyłonionych w rozgrywkach półfinałowych. A były to: SP 14 Gliwice, SP 14 Częstochowa, ZS Pietrowice Wielkie oraz gospodarz turnieju SP 35 Tychy. Za wyjątkiem dziewcząt z Częstochowy pozostałe, to na co dzień zawodniczki klubów występujących w rozgrywkach ligowych. Zawody finałowe rozgrywane są w formule Final4, czyli losowane są dwie pary z których zwycięzcy walczą o mistrzostwo, a pokonani o 3. miejsce. Los nie był zbyt przychylny dla pietrowiczanek, gdyż w walce o awans do ścisłego finału przyszło im stanąć naprzeciwko gospodyń turnieju dziewcząt z SP35 Tychy. Mecz od początku był zacięty. Żadnej z drużyn ani razu nie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy prowadziły gospodynie 6:5. W drugiej połowie emocje sięgały zenitu. Mimo ogłuszającego dopingu to zawodniczki z Pietrowic na 50 sekund przed końcem meczu rzuciły jak się później okazało decydującą bramkę. W drugim meczu SP 14 Gliwice pokonało SP 14 Częstochowa 23:8. W meczu o złoty medal spotkały się więc drużyny ze szkół z Gliwic i Pietrowic. Mecz zaczął się od prowadzenia gliwiczanek 3:0. Wraz z upływem czasu coraz bardziej dziewczęta z Pietrowic zaczęły dyktować warunki gry prowadząc do przerwy 7:6. Druga połowa również pełna emocji, jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Pietrowic. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 14:12, co oznaczało zdobycie historycznego tytułu mistrzyń Śląska szkół podstawowych.  Dziewczęta z Pietrowic na co dzień reprezentują barwy miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Start. Trenerem tej drużyny jest od początku jej istnienia Marek Kępa. Ze względu na fakt, że trener wraz z uczniami przebywa na tzw. Zielonej Szkole do złotego medalu w turnieju finałowym poprowadził gościnnie trener juniorek UKS-u Joachim Wieczorek.