Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Piórem naczelnego

19.05.2015 00:00 red

Mariusz Weidner, Redaktor naczelny Nowin Raciborskich

Krzysztof wysłał mi wiadomość: pomóż jak możesz. Krzysztof to muzyk, fan ciężkiego brzmienia. Przyprowadził do redakcji Joannę. Uśmiechniętą i ciepłą, ale wcześniej nieznaną mu osobę. Przeczytał o jej problemach w internecie i postanowił, że nie będzie obojętny. Joanna opowiedziała mi o sobie i o chorobie, która chce odebrać jej życie. Tę opowieść poznał wcześniej Krzysztof i podobnie jak ja uznał, że melodia życia Joanny nie może tak nagle zamilknąć. Choć diagnozy lekarzy są bezlitosne, Joanna wciąż żyje. Chwyta się tego życia bo ma komu je poświęcić. Jej dzieci to dwa wspaniałe głosy zespołu Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury. Tego, który dał scenie muzycznej Anię Wyszkoni i Marzenę Korzonek. Joanna nie chce opuszczać Natalii i Jakuba, pragnie wprowadzić ich w dorosłe życie. Niestety, choroba postępuje. Joanna jednak nie traci nadziei. Jej światełko tli się w oddali, choć ma konkretny wymiar finansowy. Kwota potrzebna do leczenia tej wciąż młodej kobiety jest wyzwaniem dla przeciętnego człowieka. Pomóc może jedynie solidarność życzliwych Joannie ludzi. W trudnych czasach ludzie się jednoczą. Tak do Joanny dołączył Krzysztof, a do nich ja. Kolejni poproszeni wyciągają pomocną dłoń. Każdy stara się pomóc jak tylko może. O to właśnie proszę Państwa, a po szczegóły jak pomóc odsyłam na 6 stronę.

  • Numer: 20 (1201)
  • Data wydania: 19.05.15
Czytaj e-gazetę