SPRINTEM przez sportowy tydzień

12.05.2015 00:00 red

Racibórz

Polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w RIO. Raciborska lekkoatletka Justyna Święty wraz z koleżankami Małgorzatą Hołub, Joanną Linkiewicz i Eweliną Ptak zajęła piątą lokatę w finale z czasem 3.29,30. Na IO w Rio de Janeiro awans wywalczyło osiem najlepszych drużyn. Zawody odbyły się w Nassau na Bahamach.

Koszykarze PWSZ Racibórz wywalczyli czwarte miejsce podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się Katowicach. Do ogólnopolskich zawodów awansowały trzy najlepsze ekipy. Skład PWSZ Racibórz: Tomasz Bodziński, Wojciech Leszczyński, Przemysław Chęć, Adam Zwierzyna, Damian Półtorak, Dawid Kampka, Kacper Madeja, Kamil Klos. Trener Marcin Parzonka.

Stowarzyszenie Ofensywa zaprasza wszystkich miłośników koszykówki na treningi w maju i w czerwcu mające na celu integrację wszystkich zawodników przed sezonem 2015/2016 jak i podniesienie swoich umiejętności w grze defensywnej i ofensywnej. Pierwszy trening planowany jest we wtorek 12 maja o godz. 20.00, na którym zostaną uzgodnione szczegóły dotyczące okresu szkolenia.

Henryk Swoboda zaprasza wszystkie chętne dzieci do bezpłatnych treningów w tenisa ziemnego. - Chcesz, aby twoje dziecko grało w tenisa ziemnego? Zgłoś się w maju w niedziele o godz. 9.00 na kort tenisowy RAFAKO S.A. przy ul. Łąkowej 33. Od 9.00 do 10.00 odbędzie się tam bezpłatna nauka i doskonalenie gry tej pięknej dyscypliny sportu - mówi trener Swoboda.

Ruszyła amatorska liga tenisa ziemnego na kortach OSiR. Łącznie zaplanowano sześć turniejów z czego cztery najlepsze będą liczyły się do klasyfikacji generalnej. 2 maja odbył się pierwszy turniej. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a prowadzącym ligę jest Sławomir Tomaszewski. Zawody przeznaczone są dla tenisistów powyżej 35. roku życia. W pierwszym turnieju wygrał Bernard Gitler. Drugi był Zbigniew Kaczmarek, a trzeci Mirosław Jaskot. W zawodach udział wzięło dziesięciu zawodników. Kolejne terminy: 16 maja, 6 czerwca, 20 czerwca, 29 sierpnia, 19 września. Początek zawsze godzina 9.00.

• Numer: 19 (1200)
  • Data wydania: 12.05.15