Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Bez widoków, pod ścianą

05.05.2015 00:00 red

Moim zdaniem: Piotr Klima - radny miejski, NaM

Przechodzę przez Rynek i widzę ogrodzenie koło kościoła św. Jakuba. Blaszane ogrodzenie straszyło już mieszkańców parę lat temu.Planowano tam budowę hoteliku z restauracją. Radni dali pozwolenie łudząc się, że będzie to miejsce dla śląskiej tradycji – od regionalnej kuchni po miejscową gościnność. Właściciele zrezygnowali z inwestycji i teren znów stał się zielonym skwerem. Nietesty już nie tak ładnym jak kiedyś.

Dziś jako radny nie mogę się dowiedzieć, kim jest nowy właściciel terenu i co zamierza wybudować. Otrzymałem tylko informację, że wszystko ma się dobrze. Nie uspokaja mnie, że prezydent miasta nie wie jakie będzie przeznaczenie i wygląd planowanego tu obiektu.

Nie wiedzą tego mieszkańcy Rynku i ul. Odrzańskiej. Nie wie też proboszcz Fary.

Nie rozumiem upartości zmierzającej do zamknięcia Rynku zabudową. Dziś, gdy z mamy stąd tak piękną perspektywę na nadodrzański park i odnowioną Kaplicą Zamkową. Po cóż odbierać ten wspaniały widok? Dlaczego mieszkańcy Odrzańskiej, którzy przeżyli tam kilkadziesiąt lat, obudzą się pewnego dnia pod ścianą? Przeznaczenie i funkcja nowego obiektu w tym miejscu może wcale nie odpowiadać raciborzanom.

Panie prezydencie! Należało po konsultacjach społecznych zaproponować takie wykorzystanie tego miejsca, aby było naszą dumą.

  • Numer: 18 (1199)
  • Data wydania: 05.05.15
Czytaj e-gazetę