Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wolny trzeci we Francji

10.02.2015 00:00 red

ZAPASY – Międzynarodowy turniej w Paryżu

Mateusz Wolny zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w zapasach stylu klasycznego – Grand Prix Paryża (31.01 – 01.02).

Zawodnik MKZ Unia Racibórz występujący w wyższej niż zazwyczaj kategorii wagowej (do 80 kg), stoczył w sumie w stolicy Francji, cztery walki. W pierwszej wygrał pewnie na punkty 8:0 z reprezentantem Kazachstanu. W ćwierćfinale również 8:0 pokonał zawodnika ze Szwajcarii. Najtrudniejszym pojedynkiem dla syna trenera kadry olimpijskiej -  Ryszarda Wolnego, był półfinał z medalistą  Mistrzostw Europy i Świata, przedstawicielem Azerbejdżanu. Ostatecznie Azer wygrał na punkty 3:1.

– Przysnąłem trochę przy jednej z akcji, która zaważyła na ostatecznym wyniku całej walki. Gdybym nie stracił tych dwóch punktów, to wygrałbym przy remisie 1-1  tłumaczy Mateusz Wolny.

- Po takim ciężkim okresie przygotowawczym, jaki przeszliśmy i nadal jesteśmy w ciężkich treningach, to jestem zadowolony z wyniku. Wiadomo, że jest lekki niedosyt, bo finał był bardzo blisko, ale te małe bitewki póki co mogę przegrywać, dla mnie najważniejsza bitwa będzie we wrześniu na Mistrzostwach Świata w Las Vegas i tam będę gotowy na 100%  – kończy Mateusz Wolny.

Przypomnijmy, że Polacy zdobyli w Paryżu w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet w sumie 13 medali. Już niebawem najlepszych polskich klasyków będzie można zobaczyć na zawodach w Raciborzu. W Hali Arena Rafako, 14 lutego odbędzie się Puchar Polski i Memoriał im. Wiesława Hanczarka.

kozz

  • Numer: 6 (1187)
  • Data wydania: 10.02.15
Czytaj e-gazetę