Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Halo nowiny

10.02.2015 00:00 red

Powiat

Starostę powinna zastąpić Ania

Czy rzeczywiście najważniejszym wydarzeniem całego tygodnia, opisanym na pierwszej stronie w Nowinach, było zebranie radnych powiatowych w sprawie wypłaty premii dla dyrektora szpitala? Nie popieram tej decyzji byłego starosty Adama Hajduka, ale uważam, że dwie kadencje kiedy rządził powiatem wykonywał swoją pracę dobrze. Skupianie się na tej sprawie nie jest już potrzebne. Nowiny powinny na pierwszej stronie podać, że Ania Wyszkoni, prawdziwa gwiazda muzyki, ogólnopolska, dostała nagrodę Mieszko od nowego starosty Ryszarda Winiarskiego. Przyjechała specjalnie żeby ją odebrać. Nie trzeba pisać tylko o sensacjach, tylko dobrymi rzeczami warto się chwalić.

Eugeniusz Wyglenda ze Studziennej


Groźba sąsiada

Dziękujemy za artykuł na temat usuwania azbestu z jednego z domów w Makowie. Jako sąsiedzi, którzy byli zaniepokojenie tym co się tam dzieje mamy jednak kolejne problemy. Pod naszym adresem są stosowane groźby, że za nagłośnienie tej sprawy będziemy mieli kłopoty. Uważam, że niektóre z tych gróźb mają charakter karalny. Jestem Ślązakiem i uważam, że wszyscy którzy tu mieszkają powinni zachować choć trochę kultury. Niestety wielu z nich, często przyjezdnych, jej brakuje. Dlatego powiadomimy o tym zajściu policję.

Mieszkaniec Makowa


Fałszywy sprzedawca jajek

27 stycznia przed godz. 14.00 do moich drzwi zapukał młody pan handlujący jajkami. Zapytałem, skąd te jajka. Odpowiedział, że z Lubomi. Żona powiedziała, żebym je kupił. Miałem tylko 100 złotych, a sprzedawca nie miał wydać. Zaproponował, żebym kupił jeszcze czerwonych ziemniaków, które miał w samochodzie to wyda mi 80 złotych. Zeszliśmy na dół i tyle go widziałem. Zniknął pomiędzy blokami. To był młody człowiek. Mam nadzieję, że sumienie go ruszy i przyniesie pieniądze, które nam zabrał. Dla nas, emerytów, te 80 zł to dużo. Ja teraz nie mam za co leków wykupić. Chciałem ostrzec innych mieszkańców Raciborza przed tym oszustem.

Mieszkaniec Ostroga


  • Numer: 6 (1187)
  • Data wydania: 10.02.15
Czytaj e-gazetę