Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wójt Krzyżanowic ma zastępcę

03.02.2015 00:00 red

Krzyżanowice. Grzegorz Swoboda został wicewójtem w gminie, którą zarządza Grzegorz Utracki. To 33-latek, z wykształcenia nauczyciel wf. Był samorządowcem Nędzy (rada gminy), gdzie wcześniej mieszkał. Pochodzi z Tworkowa, którego aktualnie jest mieszkańcem. W młodości „aktywnie działał w strukturach DFK” jak scharakteryzował go nowy szef.

Dlaczego wójt zdecydował się na zastępcę, bez którego radził sobie całą minioną kadencję? – Namawiano mnie do tego już w poprzedniej kadencji, po pół roku pracy. Brak wicewójta kosztował mnie sporo wysiłku. Zamierzam poprawić dostęp do urzędu wójta ze strony mieszkańców. Pojawiały się uwagi na ten temat, a rozliczne obowiązki i wyjazdy nie pozwalały na poprawę tej sytuacji – mówił radnym o motywacji do powołania zastępcy. Podał też przykład utrudnień, z jakimi spotkał się w samorządowej praktyce. – Przy zgłoszeniu aktu wandalizmu do prokuratury okazało się, że pismo podpisane przez sekretarza gminy nie wystarcza. Musi je firmować wójt lub przynajmniej zastępca. Takich formalności można wyliczyć wiele – przekazał Utracki na styczniowym posiedzeniu rady gminy.

Grzegorz Swoboda pracuje w Krzyżanowicach od 2 lutego. – Mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje. Przed nim wiele pracy, czeka nas nowa perspektywa unijna, z której zamierzamy mocno skorzystać – powiedział wójt Utracki na sesji. Nie określił jeszcze szczegółowego zakresu obowiązków swego zastępcy. – Przed nim okres zapoznania się z funkcjonowaniem naszego samorządu, będzie zajmował się bieżącymi zagadnieniami – wyjaśnia wójt.

Nowy urzędnik Krzyżanowic jeszcze w czasie pełnienia mandatu radnego w Nędzy zasiadał w komisji oświaty, kultury i sportu i w tej tematyce dysponuje największym doświadczeniem. Po studiach podjął pracę w szkole w Nędzy gdzie był zatrudniony do przyjęcia oferty z Krzyżanowic.

(ma.w)

  • Numer: 5 (1186)
  • Data wydania: 03.02.15
Czytaj e-gazetę