Zapaśnicy „Dębu” w czołówce krajowej

27.01.2015 00:00 red

ZAPASY  – LKS Dąb Brzeźnica

Po podsumowaniu wyników w zawodach krajowych i międzynarodowych Polski Związek Zapaśniczy ogłosił ranking za 2014 r. w kategorii klubowy mistrz Polski i najlepszy zawodnik.

W tym rankingu LKS „Dąb” Brzeźnica znalazł się w czołówce krajowej. W kategorii klubowy mistrz Polski w zapasach stylu wolnym uplasował się na 8. miejscu na 114 klubów, natomiast wśród klubów zapasów kobiet na 11. miejscu na 83 kluby z całej Polski.

Największym indywidualnym osiągnięciem jest zajęcie przez Sebastiana Jezierzańskiego 3. miejsca spośród 723 zawodników w klasyfikacji najlepszy zawodnik w 2014 r., a w swojej kategorii wagowej 86 kg okazał się najlepszy w kraju. Najlepiej w klasyfikacji z pozostałych zawodników „Dębu” uplasował się na 40. miejscu Nataniel Ostrowski  i 52. miejsce Mateusz Kampik.

Wśród kobiet na 530 sklasyfikowanych zawodniczek, 23. miejsce zajęła Sara Jezierzańska, 30. miejsce Nikol Chluba i 33. miejsce Agata Tatar. Zawodniczki i zawodnicy klubu zdobyli łącznie 24 medale na zawodach rangi mistrzostw Polski i pucharu Polski.

W kategorii kadetów wysoki poziom utrzymywał Patryk Ołenczyn, reprezentant Polski na mistrzostwa Europy i świata oraz Patryk Gołuchowski złoty medalista ogólnopolskiej olimpiady młodzieży – uczestnik mistrzostw świata.