Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Ultimatum dla Unii. Zamkowa albo nici z pieniędzy

27.01.2015 00:00 red

Piłka nożna – IV liga mężczyzn

Unia Racibórz dostanie z magistratu wsparcie finansowe jeśli przeniesie się na Zamkową

Piłkarze, którym marzy się kompleksowy remont stadionu przy Srebrnej mają usiąść z prezydentem Lenkiem do rozmów o wsparciu finansowym od miasta. – Będziemy warunkować dobrą współpracę, w tym finansową z klubem Unia Racibórz po jego przenosinach na ulicę Zamkową. Mamy tam dobre obiekty, boisko i szatnie. Tam nie potrzeba przeprowadzać remontów, a na Srebrnej tak. Trzeba byłoby tam wszystko wyburzyć – uważa Mirosław Lenk.

Na obiekcie przy ul. Srebrnej widzi grupy młodzieżowe Unii. Miasto mogłoby sfinansować tam kopię rozwiązań zastosowanych na boisku Wichru Płonia – kontener sanitarny wystarczający do zadań treningowych.

O planach miasta względem piłkarzy rozmawiano na posiedzeniu komisji oświaty. Radna Anna Ronin spytała czy można doprowadzić do spotkania działaczy Unii z prezydentem miasta. Mirosław Lenk odparł, że sam zaprosi do siebie delegację klubową.

– Ruch jest po mojej stronie, zrobię to jeszcze przed konkursem na podział środków dla klubów sportowych – obiecał prezydent. Sygnał z klubu by porozmawiać z włodarzem o pomocy finansowej wyszedł do magistratu od członka zarządu Unii. A. Ronin była zainteresowana udziałem w tym spotkaniu. Prezydent jej odmówił, bo na „pierwszym spotkaniu będzie omawiał szczegóły i nie chce być skrępowany obecnością radnej”.

– To nie będzie publiczne spotkanie tylko rozmowa partnerów, bezpośrednio zainteresowanych. Przekażę radzie szczegółowy komunikat co zostało tam ustalone. Ja mam swoje zadania, radni mają swoje i proszę tego nie traktować jako przytyk ale w niektórych kwestiach muszę działać sam – oznajmił prezydent Raciborza.

Ostatecznie ustalono, że w spotkaniu z unitami Lenkowi tworzyszył będzie przewodniczący rady miasta Henryk Mainusz. Z racji, że ma wieloletnie doświadczenie w roli działacza piłkarskiego i z uwagi na swą funkcję w samorządzie. – Jeżeli będzie wola stron by odbyło się dodatkowe spotkanie o charakterze otwartym to takie zorganizujemy – podsumował Lenk.

(ma.w)

  • Numer: 4 (1185)
  • Data wydania: 27.01.15
Czytaj e-gazetę