Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

HALO REDAKCJA

15.10.2013 00:00 red

halo@nowiny.pl, 32 415 47 27

Śmieciowa obserwacja

Nie podoba mi się jak ci, którzy odpowiadają za wizerunek „rewolucji śmieciowej” sami dają zły przykład. Widziałem jak pod dzwonami do segregacji ktoś ułożył makulaturę,  kartony poskładane do wywózki. Przyjechał pojazd opróżniający dzwony i panowie z obsługi zamiast zabrać te kartony to wrzucili je do ogólnego śmietnika. Po co osoba, która starała się segregować zadała sobie trud, skoro zbiórka i tak odbywa się bez segregacji? W pracy firmy, która wywozi śmieci irytuje mnie też poranne opróżnianie dzwonów ze szkłem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Gdy dzieci mają wakacje to z samego rana przyjeżdża ekipa i wysypuje szkło na metalową pakę. Przebudzi to każdego. Problem był latem, ale i teraz jest to uciążliwe. Powinni to przemyśleć.

Czytelnik



Kornika tam nie uświadczysz

Przeczytałem w ciekawym reportażu o renowacji starych mebli fragment zawierający stwierdzenie o „kornikach atakujących meble”. Jako osoba z bogatym doświadczeniem w branży drzewnej proponuję zamieścić sprostowanie tej informacji, gdyż wedle nie tylko mojej wiedzy kornik żeruje w drzewie, np. świerku ale nie w wyrobach meblarskich, do których produkcji drewno zostało poddane wcześniej obróbce.

Czytelnik z Raciborza


  • Numer: 42 (1118)
  • Data wydania: 15.10.13