Gdzie Kazachów dwóch, tam Polaków nie ma

24.09.2013 00:00 red

ZAPASY – Mistrzostwa świata na Węgrzech

Dwaj raciborscy zapaśnicy w stylu klasycznym Kamil Błoński i Dawid Ersetic nie będą mile wspominać mistrzostw świata na Węgrzech. W niedzielę Błoński zajął 14. miejsce w kategorii 120 kg. W piątek Ersetic skończył na 26. pozycji w kat. 55 kg.

Błoński przegrał już w pierwszej walce z późniejszym wicemistrzem świata Estończykiem Heiki Nabim 0–4 (0–7). Zapaśnik MKZ Unia dzięki temu, że Estończyk pokonywał kolejnych rywali miał szansę na repasaże. W pierwszej walce pokonał Azera Zaura Mehralijewa 3–0 (4–0), w drugiej repasażowej uległ jednak Kazachowi Nurmakhanowi Tinalijewowi 0–4 (0–8), któremu później udało się wywalczyć brązowy medal mistrzostw.

W piątek już w pierwszej walce odpadł drugi z raciborzan – Dawid Erseric (kat. 55 kg). Najlżejszy z zapaśników zajął 26. miejsce. Pokonał go Kazach Nursultan Kalmurzajew 0–3 (0–6).