Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Dlaczego seniorzy są Skarbami Raciborszczyzny?

10.09.2013 00:00 red

Sonda Nowin

Helena Szuba

Bo pełnimy ważną rolę w mieście. Wciąż podnosimy wiedzę, studiujemy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Promujemy Racibórz poprzez ciekawe inicjatywy. Takową był np. projekt „Przyszywana babcia”, który stał się słynny w całej Polsce. Pochwalę się również naszym zespołem pieśni i tańca, który daje radość zarówno występującym jak i miłośnikom kultury.

Gerard Świerkot

Ponieważ miasto musi dbać o tych, którzy przeżyli tu całe swoje życie. Swoją pracą i zaangażowaniem je tworzyli i nadal kreują. Cieszę się, że należę do związku, bo wzbogaca moją codzienność, te spotkania i wyjazdy to miłe spędzanie czasu. Osobiście na brak zajęć nie narzekam. Pasjonuję się ogrodnictwem, mam duży ogród, na którym jest co robić. Najgorzej mają ci samotni w czterech ścianach na blokowisku, dla nich jest właśnie nasze środowisko.

Henryka Białuska

To miłe, że Racibórz uznał nas za swój skarb. Nieraz mam wrażenie, że seniorzy bywają spychani na bok a tu odebrano nas tak dobrze. To ważne mieć szacunek dla przeszłości, pamiętać o tych, którzy coś zrobili dla miasta. Jako seniorzy nie żyjemy już aktywnością zawodową tylko skupiamy się na małych radościach, optymiźmie i pielęgnujemy naszą chęć do życia.

  • Numer: 37 (1113)
  • Data wydania: 10.09.13