Tokarski i Bugdol w kraju szejków

03.09.2013 00:00 red

PŁYWANIE – Krzysztof Tokarski i Rafał Bugdol w finałach mistrzostw świata juniorów

Krzysztof Tokarski zajął wysokie 7. miejsce w ostatnim dniu mistrzostw świata juniorów w pływaniu, które przez ostatni tydzień wakacji rozgrywane były w Dubaju.

Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym uzyskał czas – 0.28,58. W eliminacjach podopieczny trener Marii Gawliczek, ustanowił na tym dystansie rekord Polski jun. do lat 17 – 0.28,20. Drugi Polak startujący w finale, Maciej Hołub był ósmy. Na zakończenie światowego czempionatu pływacy raciborskiej SMS mieli okazję wystąpić także w sztafecie 4 x 100 metrów stylem zmiennym. W awansie do finału swoją cegiełkę dorzucił Rafał Bugdol, który wspólnie z kolegami zajął 6. miejsce z czasem nowego rekordu Polski – 3.44,47. W walce o medale w naszej sztafecie popłynął Krzysztof Tokarski, a Rafała zastąpił Maciej Falaciński. Polacy spisali się znakomicie. Ustanowili nowy rekord Polski – 3.42,82 i zajęli ostatecznie 6. miejsce. Przypomnijmy, że w Dubaju – Tokarski pływał także w finale na 100 metrów „żabką”, gdzie zajął 6. pozycję i poprawił rekord Polski 17-latków – 1.02,25, a Rafał Bugdol w sztafecie 4x100 stylem dowolnym wspólnie z kolegami napływał nowy rekord kraju jun.17/18 letnich – 3.21,70 i zajął szóstą lokatę.