Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Są jeszcze miejsca na uczelniach

27.08.2013 00:00 red

Sprawdziliśmy gdzie i na jakie kierunki przyszli studenci mogą jeszcze składać dokumenty

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W RYBNIKU, RYBNICKI OŚRODEK NAUKOWO–DYDAKTYCZNY,
RYBNIK, tel. 32 432 98 50, 32 432 98 51


Uniwersytet Ekonomiczny zamknął listy na kierunkach stacjonarnych pierwszego stopnia. Rekrutacja w ramach tzw. drugiego naboru na wszystkie pozostałe kierunku trwa do 10 września. Kandydatów obowiązuje rejestracja elektroniczna poprzez system rekrutacji internetowej, dostępny na stronie UE. Dokumenty składane są oczywiście w Rybniku, przy ulicy Rudzkiej 13c. Opłata rekrutacyjna wynosi w tym roku 85 złotych.

CENTRUM KSZTAŁCENIA INŻYNIERÓW, POLITECHNIKA ŚLĄSKA
RYBNIK, tel. 32 429 57 52


Na rybnickiej politechnice kolejna odsłona naboru na studia rozpocznie się w okolicach 9-10 września i wtedy dopiero okaże się, ile tak naprawdę zostało miejsc. Na dzisiaj wiemy na pewno, że zamknięto listy przyjęć na budownictwo (studia stacjonarne) i górnictwo (studia stacjonarne). Jeśli chodzi o listy studiów niestacjonarnych, np. budownictwo i infrastruktura miejska czy architektura, rekrutacja w ramach drugiego naboru trwa jeszcze do 5 września. Wszelkich dodatkowych informacji udziela dziekanat politechniki.

Sam proces rekrutacyjny nie zmienił się od lat. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie www.rekrutacja.polsl.pl. Tam następuje wypełnienie wstępnych danych, otrzymujemy także dane do przelewu, czyli tzw. opłatę rekrutacyjną, która wynosi 85 złotych (na kierunek architektoniczny może ona wynieść nieco więcej). Później wszystkie konieczne dokumenty należy dostarczyć osobiście do jednostki centralnej Politechniki Śląskiej – do Gliwic. Jedynie wydział organizacji i zarządzania dokumenty kieruje do Zabrza.

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWa W RACIBORZU
tel. 32 418 23 18


W PWSZ w Raciborzu trwa nabór ciągły na studia licencjackie na kierunki: filologia (angielska, germańska oraz słowiańska – język czeski lub rosyjski), socjologia (zarządzanie zasobami ludzkimi, kierowanie i przywództwo w jednostkach administracji publicznej, media i komunikacja społeczna, zarządzanie finansami w organizacji, pracownik administracji samorządowej, pedagogika (resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza człowieka dorosłego, edukacja elementarna ze specjalnością dodatkową język obcy lub terapia psychopedagogiczna), wychowanie fizyczne (specjalność trener personalny, kinezygerontoterapia, odnowa biologiczna, instruktorsko – trenerska pedagogika resocjalizacyjna), europeistyka (polityka regionalna i fundusze europejskie, europejska administracja publiczna, europejskie stosunki gospodarczo – polityczne, european studies), edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (kreacja plastyczna z grafiką użytkową, obraz cyfrowy i fotograficzny, techniki malarskie i projektowanie witrażu, aranżacja wnętrz, arteterapia) oraz studiów inżynierskich: automatyka i robotyka (automatyka przemysłowa, sterowniki logiczne), architektura i urbanistyka. Kryterium przyjęć na studia stacjonarne jest średnia wyniku z egzaminu maturalnego, na niektórych kierunkach uczelnia przeprowadza egzaminy wstępne lub testy predyspozycji do zawodu. Podania o przyjęcie można składać poprzez rejestrację elektroniczną pod adresem www.sir.pwsz.raciborz.edu.pl.

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I ADMINISTRACJI
OPOLE, tel. 77 402 19 03


Nadal trwa nabór na wszystkie kierunki studiów na tej uczelni. Zainteresowani kontynuacją nauki na studiach I stopnia – 3-letnich licencjackich mogą zdecydować się na studia na Wydziale Ekonomicznym na kierunkach: zarządzanie, ekonomia, logistyka, finanse i rachunkowość, administracja, politologia oraz filozofia. Na Wydziale Pedagogicznym wolne miejsca są na kierunkach pedagogika i praca socjalna, a na Wydziale Nauk Społecznych w Tarnowskich Górach – na kierunkach: ekonomia i pedagogika.

Kandydaci, którzy wybiorą opolską uczelnię powinni złożyć następujące dokumenty: oryginał świadectwa dojrzałości, podanie o przyjęcie, które można pobrać w dziekanacie lub ze strony internetowej (www.wszia.opole.pl/rekrutacja-podania.html), cztery kolorowe fotografie oraz ksero z dowodu osobistego i książeczki wojskowej (s. 2, 3, 6, 7).

Komplet dokumentów można złożyć w każdym z dziekanatów. Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie decyzji Komisji Rekrutacyjnej, która zbiera się na posiedzenia co najmniej dwa razy w trakcie okresu przyjęć. W ich trakcie analizowane są dokumenty złożone przez zainteresowanych studiowaniem.

W ramach promocji „Wpisowe 0 zł – studia stacjonarne i niestacjonarne” uczelnia zwalnia kandydata na studia z wpisowego za I semestr studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych. Nabór na uczelnię potrwa do 30 września.

WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W WODZISŁAWIU AKADEMII HUMANISTYCZNO – EKONOMICZNEJ W ŁODZI
WODZISŁAW, tel. 32 729 38 13


Uczelnia prowadzi rekrutację na wszystkie oferowane kierunki. W przypadku studiów 1 stopnia trzyletnich licencjackich zapisać można się na pedagogikę, administrację, dziennikarstwo i komunikację społeczną, kulturoznawstwo, politologię, transport i zarządzanie. W przypadku dwuletnich studiów magisterskich uzupełniających przyjęcia prowadzone są na filologię angielską, polską, germańską, pedagogikę, politologię, socjologię. Dostępna jest również pełna oferta studiów podyplomowych i szkoły policealnej.

  • Numer: 35 (1111)
  • Data wydania: 27.08.13