Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Kobylskie wesele – poszukiwane fotografie

23.07.2013 00:00 OQL

Kobyla. Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla uzyskało dofinansowanie do swojego projektu pt. „Kobylskie Wesele”. Pomysł spodobał się w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku, skąd wsparto projekt kwotą 4,5 tys. zł.

Jak wyjaśnia Mirosław Małek, członek zarządu stowarzyszenia, pomysł powstał wiosną, a jego głównymi celami są poznanie i zachowanie jednego z tradycyjnych obrzędów weselnych.

W ramach projektu planowane jest zorganizowanie konkursu na najstarszą i najciekawszą fotografię o tematyce weselnej z terenu Kobyli i okolic, zajęcia w amatorskiej grupie teatralnej przygotowującej inscenizację pod tytułem: „Komedyja” oraz zajęcia w grupie redagującej książkę pod roboczym tytułem: „Kobylskie Wesele”.

Proponowany program jest ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców Kobyli i okolic bez względu na wiek i  płeć. Projekt będzie realizowany przez SWRWK od lipca do listopada 2013 r.  we współpracy z mieszkańcami Kobyli, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kobyli, miejscowymi przedsiębiorcami, wolontariuszami oraz nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli. Zgłoszenia wszystkich chętnych do udziału w „Kobylskim Weselu” i poszczególnych zespołach przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobyli w trakcie trwania projektu. Jego podsumowanie przewiduje się w listopadzie w formie integracyjnego spotkania pod tytułem: „Przystanek Kobyla – Kobylskie Wesele”.

Aktualnie członkowie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie na najstarszą i najciekawszą fotografię o tematyce weselnej z terenu Kobyli. Wyróżnione fotografie mają możliwość znalezienia się w przygotowywanej książce. Przewiduje się również ciekawe nagrody. Fotografie można składać w kopertach z dopiskiem „Kobylskie Wesele” do 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury lub bezpośrednio u pani Krystyny Zielonki. Aktualności z życia stowarzyszenia można szukać w internecie na: www.kobyla800.pl

Oprac. (woj)

  • Numer: 30 (1106)
  • Data wydania: 23.07.13