Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Z archiwum zdjęć Bolesława Stachowa

23.07.2013 00:00 OQL

Nestor fotografii artystycznej z Raciborza dzieli się wspomnieniami zatrzymanymi w obrazie

Impreza nad wodą

Dowiedziałem się, że dziewczęta z jednej z ówczesnych sekcji Domu Kultury „Strzecha” szykują się na pokaz mody na basenie. Chętnie się wybrałem, bo nigdy wcześniej nie fotografowałem takiego wydarzenia. Pamiętam, że w latach osiemdziesiątych Czesław Miłota urządzał coś podobnego, ale z mniejszą liczbą modelek, jako reklamę towarów SDH ale wtedy nie miałem przy sobie aparatu. Lata po odzyskaniu niepodległości to był okres kopiowania wzorców zachodnich, czego przejawem były prezentacje mody. Pokaz z sierpnia 1992 roku cieszył się wielkim powodzeniem, bo wtedy na baseny przy Bema chodziło mnóstwo ludzi. To był obiekt niczym w nadmorskim kurorcie, tam wychodziło się z domu z ręcznikiem na ramieniu, bo z wszystkich osiedli w mieście było stosunkowo blisko. Dzieciaki wracały do domu na obiad i zaraz z powrotem udawały się nad wodę. Szkoda, że po powodzi już nie odbudowano basenów tylko powstało osiedle domków. Razem z parkiem i stawem ta okolica była wyjątkowa i wbogacała wypoczynkowo miasto.

  • Numer: 30 (1106)
  • Data wydania: 23.07.13