Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Najlepsi z najlepszych

16.07.2013 00:00 OQL

Podsumowanie sezonu według trenerów

Miniony sezon należy oddzielić już grubą kreską. Coraz bliżej jest nowy – 2013/14. Środek lipca to ostatnia chwila na podsumowania.

Zapytaliśmy trenerów czołowych drużyn w poszczególnych klasach rozgrywkowych z terenu Raciborszczyzny o kluczowych piłkarzy minionego sezonu. Trener Mieczysław Masłowski z LKS 1908 Nędza, który zajął ze swoją drużyną drugie miejsce w okręgówce (pierwsze z zespołów raciborskich), wskazał na zawodników właśnie ze szczebla rozgrywek, gdzie występowała jego drużyna. – Śledziłem głównie drużyny, z którymi sami się mierzyliśmy, nie przyglądałem się szczegółowo A, B czy C klasie – powiedział trener Masłowski. Z kolei Jerzy Halfar, grający szkoleniowiec mistrza A klasy – Naprzodu Borucin wskazał zawodników grających o szczebel wyżej, a także tych, z którymi zmagali się jego piłkarze. Natomiast trener Marek Pikuła, który zdobył mistrzostwo B klasy z LKS Pawłów docenił również tych, którzy grają w najniższych ligach. Wskazał zawodników, których chętnie widziałby w swoim zespole. – Niezręcznie jest mi wymieniać piłkarzy z mojej drużyny – skomentował. Zobacz kto wpadł w oko trenerom mistrzowskich drużyn z Raciborszczyzny.

(kozz)

 

Zdaniem Marka Pikuły (trener mistrza B klasy – LKS Pawłów)

Bramkarze: Eugeniusz Dudek (Pawłów), Mateusz Skwirut (Nędza).

Obrońcy: Edward Kowalczyk (Krzyżanowice), Szymon Zacharko (Lubomia), Marcin Janowicz (Studzienna), Wojciech Podolak (Tworków).

Pomocnicy: Marcin Ulański (Brzezie), Robert Rogalski (Raszczyce), Maciej Kozicki (Krzanowice), Adrian Rosik (Rafako), Radosław Szpak (Pszów).

Napastnicy: Paweł Karczewski (Pawłów), Mateusz Kocot (Rafako), Jan Depta (Raszczyce), Mateusz Sitnik (Borucin), Piotr Cerkowniak (Borucin).

 

Zdaniem Jerzego Halfara (trener mistrza A klasy – KS Naprzód Borucin)

Bramkarze: Michał Bedryj (Borucin), Rafał Koczwara (Rafako).

Obrońcy: Edward Kowalczyk (Krzyżanowice), Tomasz Stolarski (Turza Śląska), Andrzej Miensopust (Studzienna).

Pomocnicy: Przemysław Ekiert (Borucin), Michał Stroka (Nędza, runda jesienna), Dawid Skrzyszowski (Turza Śląska).

Napastnicy: Mariusz Frydryk (Krzyżanowice), Łukasz Bawoł (Studzienna, rudna jesienna).

 

Zdaniem Mieczysława Masłowskiego (trener wicemistrza klasy okręgowej – LKS 1908 Nędza)

Bramkarze: Daniel Szkuta (Pszów), Mateusz Skwirut (Nędza).

Obrońcy: Bogusław Drobny (Pszów), Szymon Paskuda (Nędza – runda jesienna), Artur Wramba (Krzyżanowice).

Pomocnicy: Michał Stroka (Nędza, runda jesienna), Krzysztof Seemann (Rydułtowy), Marcin Lukoszek (Lubomia), Tomasz Czerny (Nędza), Tomasz Wolski (Nędza), Łukasz Brzoska (Rydułtowy).

Napastnicy: Bronisław Kłosek (Nędza), Adrian Rosik (Rafako), Mariusz Frydryk (Krzyżanowice), Łukasz Matuszek (Lubomia, runda wiosenna).

  • Numer: 29 (1105)
  • Data wydania: 16.07.13