Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Zmiany w Raciborskiej Izbie Gospodarczej

16.07.2013 00:00 OQL

Raciborska Izba Gopodarcza będzie miała nowego prezesa. Po 17 latach stanowisko opuszcza Stanisław Biel. – Pora by wykazali się młodsi – mówi twórca „Gwiazdki Serc” i „Filarów Raciborszczyzny”.

Oficjalne wieści z RIG mają być znane w tym tygodniu. Biel zapowiedział swoje odejście na początku roku by na zakończenie kadencji (z końcem czerwca) rada nadzorcza znalazła jego zastępcę. Ma być nim Tadeusz Ekiert, były dyrektor „Rafako” i kandydat na prezydenta Raciborza z ramienia SLD. – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – mówi o tej kandydaturze były sternik RIG. Wraz z Bielem mają odejść z zarządu jego dwaj członkowie Henryk Straszak – sekretarz i Zbigniew Szlapański odpowiedzialny za sprawy finansowe. O nowym składzie gremium kierującego Izbą zdecyduje jej Rada Nadzorcza, której szefem jest Roman Nowak.

Stanisław Biel otrzymał propozycję zostania honorowym prezesem RIG. – Jeszcze nie podjąłem decyzji czy ją przyjmę. Obiecałem jedynie, że będę kontynuował projekty, które zacząłem czyli „Gwiazdkę serc” i „Filary Raciborszczyzny” – zapowiada 73-latek.

maw

  • Numer: 29 (1105)
  • Data wydania: 16.07.13