Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pismaki spotkały Drzyzgę

23.04.2013 00:00 red

Ogólnopolskie sukcesy Dyziowców z G3.

Redakcja szkolnego czasopisma „Dyzio Gimnazjalista” z Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu zdobyła 1 miejsce oraz tytuł Mistrza Pismaków w 18. MAM Forum Pismaków – ogólnopolskim konkursie na szkolną gazetę.

Innym sukcesem cieszyła się Katarzyna Filip, uczennica Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i redaktorka szkolnego czasopisma SMS Magazyn, która  zdobyła II miejsce w kategorii pracy indywidualnej, za recenzję filmu dokumentalnego pt. „Śmierć w twoim telefonie”. Warto dodać, że Kasia, obecnie uczennica ZSMS, jest absolwentką Gimnazjum Nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu i byłym tzw. dyziowcem, czyli redaktorem Dyzia Gimnazjalisty.

Tegoroczna edycja MAM Forum Pismaków wymagała kreatywności, ponieważ temat konkursu brzmiał: „18 razy kreatywność – ciekawi ludzie i ich historie”. Raciborska delegacja: Karolina Bętkowska, Barbara Kałuża (przedstawiciele redakcji Dyzia Gimnazjalisty z G3) oraz Katarzyna Filip (redaktorka SMS Magazyn z ZSMS w Raciborzu) wraz z opiekunami, od 11 do 12 kwietnia, w Gdyni wzięła udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs 18. MAM Forum Pismaków. Ponadto uczniowie uczestniczyli we wspólnych warsztatach, panelach dyskusyjnych  i spotkaniach z dziennikarzami np. Ewą Drzyzgą.

Młodzi dziennikarze z Raciborza z zadowoleniem opowiadają o pobycie w Gdyni: – Warsztaty na Forum Pismaków wspominam bardzo miło. Nie spodziewałam się, że spotkam tam tak wielu ciekawych i sympatycznych gimnazjalistów z całej Polski. Jednak najbardziej się cieszę z nagrody, że nasza praca w redakcji została tak wysoko doceniona, to na pewno zachęca do dalszej pracy – wspomina Karolina Bętkowska, redaktor naczelna Dyzia Gimnazjalisty.

(d)

  • Numer: 17 (1093)
  • Data wydania: 23.04.13