Wymiatają równo

15.03.2011 00:00 red
W dwóch turniejach zawodnicy klubu Łamator zdobyli trzy złote medale, cztery srebrne i trzy brązowe.
5 marca odbyły się w Mysłowicach zawody z cyklu Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym, w których wystartowało sześciu zawodników z Raciborza.  W turnieju raciborscy zawodnicy startują cyklicznie raz w miesiącu. Mimo, iż zasady w ju–jitsu sportowym są nieco odmienne niż w jiu jitsu brazylijskim, to młodzi adepci sztuk walki radzą sobie doskonale z zawodnikami innych klubów. Złoty medal zdobył Kamil Czarnecki w kat. 34 – 38 kg, srebrno wywalczył Roman Jędrzejczak kat. 36 – 40 kg, Kamil Bordo kat. 28 – 32 kg i Adam Węglorz kat. 55 – 60 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Radek Subocz kat. 51 – 55 kg.

6 marca  najmłodsi zawodnicy Łamatora wystartowali w turnieju judo organizowanym przez klub Budowlanych Sosnowiec. Po raz kolejny raciborscy łamatorzy udowodnili swoje umiejętności zdobywając miejsca na podium w jednym z największych turniejów judo na Śląsku.

Złoty medal zdobył Kamil Czarnecki w kat. 37 kg i Roman Jędrzejczak kat. 36 – 40 kg, Kamil Bordo kat. 33 kg wywalczył srebro, a brąz przypadł Emilii Świerczewskiej w kat. 21 kg i Radkowi Suboczowi kat. 49 kg.

Michał Musioł trener klubu Łamator:
– Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych w obydwu turniejach. Udowadniają oni za każdym razem swoją wolę walki i odporność na stres podczas zawodów sportowych. Chciałbym również bardzo podziękować rodzicom i opiekunom za pomoc w organizacji dojazdu na zawody oraz za aktywne dopingowanie swoich pociech podczas wszystkich turniejów. Wszystkich zainteresowanych trenowaniem w naszym klubie informuję, że wszystkie treningi grupy młodszej i starszej zostały przeniesione na nową salę przy ul. Żółkiewskiego 22 (była videoteka).