Polska wygrała dzięki unitkom

08.03.2011 00:00 red
W towarzyskim meczu rozegranym w środę na stadionie GKS-u Katowice, reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet pokonała Słowaczki 3:1. Wszystkie bramki dla Polski zdobyły piłkarki z RTP Unii Racibórz: Agnieszka Winczo, Anna Żelazko i Patrycja Pożerska.
Mecz ze Słowacją był debiutem dla trenera Romana Jaszczaka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski kobiet. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła najlepsza piłkarka 2010 roku – Agnieszka Winczo (63. minuta). Trzynaście minut później na 2:0 podwyższyła Anna Żelazko. W 80. minucie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobyła Veronika Klechová. Na 3:1 wynik ustaliła Patrycja Pożerska. W 24-osobowej kadrze Polski znalazło się 9 zawodniczek RTP Unia. W drużynie Słowacji zagrały dwie zawodniczki Unii: Katarína Ištóková i Ivana Bojdová.

Żółte kartki: Hanna Konsek (Polska), Lýdia Mittúchová (Słowacja);
Czerwona kartka: Lýdia Mittúchová (90. minuta, Słowacja, za drugą żółtą).
Sędziowała: Agnieszka Płaskocińska (Polska).