Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

UKS Krzanowice w finałach Mistrzostw Polski Juniorek

08.03.2011 00:00 red
Podopieczne Tomasza Kuziaka będąc na fali w rozgrywkach juniorskich, pnąc się po szczeblach mistrzostw Polski wywalczyły awans do ósemki najlepszych siatkarskich drużyn w Polsce.
W rozgrywanych w Legionowie od 4 do 6 marca półfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce UKS Krzanowice wywalczył awans do finałów tych rozgrywek, które odbędą się 16-20 marca także w Legionowie. Siatkarki z Krzanowic wygrały dwa mecze i zanotowały jedną porażkę z gospodarzem turnieju. Po zdobyciu wicemistrzostwa Śląska Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice występ w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorek uważał za bardzo duże osiągnięcie.
 
Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice – Najważniejszy był mecz z Tychami, który otworzył nam drogę do finału. Na ten turniej jechaliśmy z nadzieją, że możemy powalczyć. Trener drużyny Mysłowic, która  grała w ćwierćfinale z Libero Wałcz dał mi kilka wskazówek dotyczących gry siatkarek z Wałcza. W ostatnim spotkaniu stoczyliśmy wyrównaną potyczkę z zespołem gospodarzy zawodów, w który wyróżniał się pod względem fizycznym. Średnia wzrostu w drużynie przeciwnej wynosiła 1.80, dlatego z takim zespołem trzeba zagrać na swoim najwyższym poziomie i nie można popełniać tylu błędów. Dziewczyny bardzo dobrze psychicznie znosiły trudy całego turnieju. Jestem bardzo zadowolony z gry i awansu do finałów. Muszę się pochwalić, że już kilku menedżerów pytało o nasze zawodniczki. Na finał jedziemy się dobrze zaprezentować, dziewczyny mogą zagrać bez obciążeń.
 
UKS Krzanowice:
Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Magdalena Bahryj, Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska, Weronika Sławik, Magdalena Kuziak – libero oraz Magdalena Śmieja, Karolina Wittek, Monika Nowak, Sylwia Balcer. Małgorzata Łyczko – libero.
 
Wyniki spotkań GS UKS Krzanowice:
GS UKS Krzanowice - MOSM Tychy 3:1 (27:25, 26:24, 23:25, 25:19)
GS UKS Krzanowice - Libero Wałcz 3:1 (19:25, 25:20, 25:13, 25:11)
Legionowia Legionowo - GS UKS Krzanowice 3:1 (25:22, 25:22, 15:25, 25:7)
 
(WiZ)
  • Numer: 10 (981)
  • Data wydania: 08.03.11