Wygrana goni wygraną

15.02.2011 00:00 red
Piłkarki RTP Unia Racibórz w zeszłym tygodniu rozegrały dwa sparingi z przeciwniczkami z zagranicy.
Agnieszka Winczo piłkarka RTP Unii Racibórz strzeliła aż sześć bramek czeskiemu pierwszoligowcowi – Banikowi Ostrawa. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego wygrały z rywalkami 10:0.

Mecz Mistrzyń Polski z czwartą drużyną I czeskiej ligi (odpowiednik polskiej Ekstraligi kobiet) rozegrany został na sztucznej nawierzchni w Krawarzu. Poza Agnieszką Winczo bramki zdobyły: Anna Żelazko (dwie), Katarina Istokova i Aleksandra Sosnowska (po jednej). Pierwsza połowa mogła się podobać. Było dużo składnych akcji z obu stron. Unitki oczywiście piłkarsko prezentowały się lepiej. Jednak ambitne Czeszki pokazały, że wiedzą o co chodzi w futbolu. Druga odsłona to popis unitek. Przeciwniczki nie wytrzymały trudów meczu i w drugiej połowie był to mecz do jednej bramki. Bardzo dobrze wypadła reprezentantka Chorwacji Iva Landeka i jeżeli potwierdzi swoją dyspozycję w następnym meczu, może liczyć na kontrakt. Trener Remigiusz Trawiński w pomeczowej wypowiedzi stwierdził, że był to najlepszy tegoroczny występ unitek.

Skład Unii w meczu z Banikiem: Daria Antończyk – Alicja Pawlak, Marta Mika (46. Aleksandra Sosnowska), Hanna Konsek – Marta Stobba, Iva Landeka (46. Katarzyna Krupa), Patrycja Pożerska, Ivana Bojdova – Anna Żelazko – Agnieszka Winczo, Patrycja Wiśniewska.

Trzy dni później RTP Unia Racibórz zwyciężyła ze Slovanem Bratysława. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego strzeliły Słowaczkom trzy bramki, tracąc tylko jedną. Był to szósty mecz kontrolny, ale drugi z rywalem z zagranicy. Wcześniej unitki przegrały z Turbine Poczdam 0:3. Tym razem mecz udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dla mistrzyń Polski gole zdobywały: Ewa Żyła, Patrycja Wiśniewska oraz Agnieszka Winczo. Dla Winczo był to dziewiąty gol w szóstym meczu sparingowym.

Skład unii w meczu z slovanem (I połowa): Marlena Janeczek – Alicja Pawlak, Marta Mika, Hanna Konsek – Marta Stobba, Ewa Żyła, Iva Landeka, Ivana Bojdova – Patrycja Pożerska – Agnieszka Winczo, Anna Żelazko;

W drugiej części meczu unitki wybiegły w składzie: Dorota Wilk – Hanna Konsek, Aleksandra Sosnowska, Agnieszka Pencherkiewicz – Marta Stobba, Katarzyna Krupa, Iva Landeka, Katarina Istokova – Anna Żelazko – Agnieszka Winczo, Patrycja Wiśniewska.