Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Trener Unii menedżerem reprezentacji

01.02.2011 00:00 red
Trener piłkarek RTP Unii Racibórz Remigiusz Trawiński został we wtorek mianowany na menedżera reprezentacji Polski kobiet. Propozycja objęcia takiego stanowiska została zaproponowana przez nowego selekcjonera kadry narodowej Romana Jaszczaka i dziś zatwierdzona przez PZPN.
Stanowisko menedżera kadry Polski jest czymś nowym, do tej pory takiej funkcji w sztabie szkoleniowym w piłce kobiecej nie było.
 
– Myślę, że moja praca będzie ściśle powiązana z obowiązkami trenera Romana Jaszczaka. Mam nadzieję, że będzie to owocna współpraca zarówno dla Polskiej kadry jak i RTP Unii – powiedział Remigiusz Trawiński. Trener i prezes Unii dzięki łączeniu dwóch funkcji liczy, że zyska na tym raciborski klub, dzięki czemu osiągnie w Europie więcej niż do tej pory.
 
Zadaniem Remigiusza Trawińskiego będzie m.in zarządzanie reprezentacją od strony marketingowej, jak np.: załatwianie kontraktów ze sponsorami i mediami. – Wszystko po to by piłka kobieca częściej pojawiała się w telewizji zarówno w wydaniu reprezentacyjnym jak i klubowym – powiedział Trawiński.
 
Pierwsze spotkanie z reprezentacją odbędzie w Opalenicy gdzie znajduje się obiekt zatwierdzony na Euro 2012. Na zgrupowanie, które będzie miało miejsce od 1 do 4 lutego powołane zostanie czterdzieści zawodniczek. – Następne takie zgrupowanie odbędzie się w Turcji na przełomie lutego i marca – dodał nowy menedżer kadry.
 
(kozz)
  • Numer: 5 (976)
  • Data wydania: 01.02.11