Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Przeprowadzka ze sztandarem

01.02.2011 00:00 red
Policjanci chcieliby aby w nowej komendzie, w honorowym miejscu zawisł sztandar.
Na placu budowy przy ulicy Bosackiej kończą się prace przy fundamentach ostatniego z budynków nowej komendy raciborskiej policji. – Prace idą bardzo szybko i wkrótce możemy spodziewać się stanu surowego. Chcielibyśmy przeprowadzić się tam podczas lipcowego święta policji, wszystko jednak zależy od tego jak pójdzie ekipie budowlanej.  Jeśli nam się nie uda to najpóźniej jesienią zasiądziemy w nowych murach – mówi Edward Mazur komendant raciborskiej policji. Na ukończeniu jest również sztandar dla raciborskiej komendy. – Pomysł był już poruszany podczas ubiegłorocznego spotkania noworocznego w starostwie – mówi starosta Adam Hajduk. – Przez cały rok trwały prace nad tym pomysłem. Mamy problem jak to sfinansować. W tym przypadku nie brakuje pieniędzy, bo sponsorzy są, tylko nie wiedzieliśmy jak to przeprowadzić. Mamy już jednak formułę, która pomoże nam zebrać te pieniądze i uiścić opłatę za sztandar, który, jak mówi komendant, już jest wykonywany. Mam więc nadzieję, że te problemy, które nas trawiły przez ostatnie miesiące ustąpią. Myślę, że przeprowadzka nastąpi już z nowym sztandarem – dodaje.
 
(acz)
  • Numer: 5 (976)
  • Data wydania: 01.02.11