Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Stanisław Borowik, organizator Memoriału

01.02.2011 00:00 red
Zapytaliśmy organizatorów imprez masowych w mieście, co sądzą o wyborze gwiazd Dni Raciborza.
Nie konkuruję z Dniami Raciborza. Organizując Memoriał zwracamy uwagę głównie na to, żeby ściągnąć takich wykonawców, którzy jeszcze nie byli w Raciborzu. My na tegoroczny Memoriał zapraszamy zespół Velvet ze Szwecji. Od 2 lub 3 lat staramy się zaprosić Kult, ale się nie udaje. Maryla Rodowicz jest znana i lubiana – nie krytykuję więc tego wyboru, po prostu życzę Miastu sukcesu. Najważniejsze, żeby dopisała pogoda.
 
Dawid Wacławczyk, organizator koncertów w Strzesze i pubie Koniec Świata
Nie mam nic przeciwko Maryli Rodowicz ani Andrzejowi Krzywemu z De Mono, choć ten ostatni grał 3 miesiące temu na zaproszenie ratusza w RCK, a powtarzanie tych samych zespołów w ciągu kilku miesięcy jest według mnie nieświadomym psuciem sceny muzycznej i nie służy rozwojowi kulturalnemu mieszkańców. Nie będę też ukrywał, że te gwiazdy – choć zasłużone – to gest w kierunku młodzieży 40- i 50-letniej, a nie młodych mieszkańców naszego miasta. Dni Raciborza odbędą się po raz kolejny w ten sam, sztampowy sposób (pełna treść obszernej wypowiedzi na nowiny.pl).
 
Sebastian Rysztak, współorganizator festiwalu „wRacku”
Maryla Rodowicz może być, bo darmowa impreza zapewne ściągnie wielu jej fanów, szczególnie tych ze starszego pokolenia i to, być może, nie tylko z Raciborza. Ja to bym zaprosił kogoś z zagranicy, kogo jeszcze w Raciborzu nie było, na przykład Stinga lub Lady Gagę, ale oni mają swoje wymagania i podejrzewam, że do Raciborza by nie przyjechali.
  • Numer: 5 (976)
  • Data wydania: 01.02.11