Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zdrowy styl życia SP 1

25.01.2011 00:00 red
„Mój Przewodnik Zdrowego Stylu Życia" - tak zatytułowany jest projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu.
– Jest on realizowany w ramach programu Comenius – uczenie się przez całe życie – poinformowała Agata Gawron, która jest jednym z koordynatorów projektu. Bierze w nim udział Polska, Czechy, Turcja, Walia i Węgry. Projekt jest realizowany od września 2010 roku i będzie trwał przez dwa lata. Jego koszt wynosi 20 tysięcy euro i w całości jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Blisko pięćdziesięcioosobowa delegacja, w której skład wchodzili nauczyciele i uczniowie, przyjechała do Raciborza 11 stycznia. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne na terenie SP 1. Wieczorem następnego dnia było zwiedzanie miasta i spędzanie czasu na kręgielni – powiedziała dyrektor placówki Beata Stępień. Rankiem 13 stycznia zagraniczną delegację w Urzędzie Miasta przyjął prezydent Mirosław Lenk. – Szkoły wymieniają między sobą doświadczenia na temat metod kształcenia i wychowawczych. Myślę, że taka wymiana doświadczeń niesie wiele dobrego – powiedział podczas spotkania w UM Mirosław Lenk. Przewodnik będzie składał się z trzech aktywności: wiem co jem (już zrealizowana), ruszam się oraz śpiewam i tańczę. – Produktem finalnym będzie przewodnik zdrowego stylu życia – zakończyła Agata Gawron.
 
(kozz)
  • Numer: 4 (975)
  • Data wydania: 25.01.11