Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

W małej szkole dzieci mają wielkie serca

11.01.2011 00:00 red
„Serce dla serca” – pod takim hasłem realizowano w ZSP w Babicach Tydzień Wolontariatu.
Akcję przeprowadzono w babickiej szkole w grudniu. Ogłoszono z tej okazji wiele ciekawych konkursów. Podczas akcji „Dzieci – dzieciom” i „Mam dobre serce – pomagam” zorganizowano zbiórkę słodyczy, zabawek, ubrań i przyborów szkolnych, które wolontariusze z opiekunem i przedstawicielem Rady Rodziców zawieźli do Domu dla dzieci przy klasztorze Annuntiata w Raciborzu. W dniu pod hasłem „Do serca przytul psa, weź na kolana kota – wspieramy zwierzęta zimą” przeprowadzono zbiórkę karmy, naczyń i koców, które następnie zawieziono do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Dzieci wraz z rodzicami w ramach konkursu „Najciekawszy karmnik” wykonały karmniki dla ptaków, które wywieszono przed budynkiem szkolnym. Uczniowie wzięli też udział w pogadankach i warsztatach na temat szacunku, dobroci i idei wspomagania z panią psycholog i pracownikiem Caritasu. Efektem końcowym tych spotkań były plakaty wykonane przez poszczególne klasy. W konkursie plastycznym dla najmłodszych i literackim dla klas starszych „Mam dobre serce – pomagam” wyróżniono i nagrodzono najciekawsze prace. Pierwsze miejsce w konkursie literackim zajął Ireneusz Hanc z kl. V. Koordynatorką akcji była Alicja Wiśniewska. Warto dodać, że niewielka szkoła z Babic od lat bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. W tym roku w szkole zbierano plastikowe nakrętki, placówka po raz kolejny też wzięła udział w akcji „Góra Grosza”.
 
(oprac. e.Ż)
  • Numer: 2 (973)
  • Data wydania: 11.01.11