Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Tę współpracę traktuję z sercem

04.01.2011 00:00 red
Manfred Wrona został honorowym obywatelem czeskich Bolatic.
Współpraca transgraniczna między Rudami a Bolaticami trwa już 10 lat. Ze strony polskiej jej głównym koordynatorem jest właśnie przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni. 19 grudnia w Bolaticach odbywały się obchody 760-lecia istnienia tej miejscowości. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele gminy Kuźnia Raciborska, m.in. burmistrz Rita Serafin, szef rady miejskiej Manfred Wrona oraz Adrian Plura, radny powiatowy i dyrektor ZSO w Rudach. Podczas uroczystości, która wpisała się w szereg imprez w ramach 10-lecia współpracy, tytuł honorowego obywatela gminy Bolatice nadano Manfredowi Wronie. – Przyjmuję ten zaszczytny tytuł z dumą, radością, ale i w poczuciu wielkiej odpowiedzialności. Kiedy kilkanaście lat temu po raz pierwszy przybyłem do Bolatic, po to aby podjąć zasadnicze decyzje w sprawie nawiązania współpracy, powiedziałem sobie, że będzie ona miała sens tylko wtedy, jeżeli zrobię to całym sobą, całym swoim sercem, duchem i ciałem. Współpracy nie da się bowiem realizować zza urzędniczych biurek. Musi w niej uczestniczyć cała społeczność, po jednej i drugiej stronie granicy. Dzisiaj mogę stwierdzić, że udało nam się to zrealizować w 100 proc. – mówi z dumą Manfred Wrona.
 
(e.Ż)
  • Numer: 1 (972)
  • Data wydania: 04.01.11